Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 15 Eki 2019 17:06

Tüm zamanlar UTC

.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 10696 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 1066, 1067, 1068, 1069, 1070  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 01 Haz 2019 11:48 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4
Aldığı teşekkür: 3
Vize Durumu: Var
Vize Türü: Ankara
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Cesaretli
Burcu: Aslan
Kosumi, detayları okudum orda da vize başlangıcı may count diyor yani kesin değil gibi:(

Birde şimdi ilk girişi 9. ay yazip, vizeye göre 6.ayda basvurursam, süreyi doldurmamışsın diyip reddetmesinler? Malum, yeniden başvuru ücreti almak için bile yapar bu ..lar. 16 mart vakasından sonra hiç güvenim kalmadı bu ..lara.
Bir yandanda diyorum, 3 ay daha beklesek, arada yeni bir kural daha icad edebilir bu ..lar.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 01 Haz 2019 12:07 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4
Vize Türü: Ankara
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Cesaretli
Burcu: Aslan
Fsafak,

Keşke kuralları yazmayı bari adam gibi becerseler de bizde kara kara düşünmesek en basit mevzularda. Ama bunu dahi bilinçli yaptıklarını düşünüyorum... Ayrıca, her önüne gelene, 2 kelime ingilizce bilmeyene dahi vize veren kendileri, şartları daha ağır yapabilirlerdi, en azindan simdiki ingilizce sinavini basvuruya ekleseler daha mantikli ve yararli olurdu bence. UK de 5 sene is kurup calismis birinden dil sinavi istemek, TR de bile olmaz heralde:)

Mesela Aydogdu kardesinde bi sucu yok; onun basvurdugu zamanda, kendin icin ayri esin icin ayri vizeye basvuru formu yoktu ve adam mecburen ILRa birlikte basvurmak zorunda kaldi. Zaten mahkemeyi de boyle kazandi ama olan bize oldu.

Senin soruna gelince, esinin suresi bittiginde 5 yili doldurmuyorsa, vizesi bitmeden uzatmaya basvurmak zorundasin. Diger kismi biraz karisik, kesin bi cevap bulamadim acikcasi ama sen ILR i bi al once, gerisi kolay diyorum. Sende ILR olduktan sonra esine de bi sekilde kesin alirsin. Bende ayni durumdayim ve esimi beklemeden ILR a tek basvurcam, ayni mantikla. Aramizda sadece 3 ay var ama o riski bile almak istemiyorum, gene bi kural icad eder bu ..lar diyerek.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Haz 2019 16:14 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Koç
Londonboy yazdı:
Kosumi, detayları okudum orda da vize başlangıcı may count diyor yani kesin değil gibi:(

Birde şimdi ilk girişi 9. ay yazip, vizeye göre 6.ayda basvurursam, süreyi doldurmamışsın diyip reddetmesinler? Malum, yeniden başvuru ücreti almak için bile yapar bu ..lar. 16 mart vakasından sonra hiç güvenim kalmadı bu ..lara.
Bir yandanda diyorum, 3 ay daha beklesek, arada yeni bir kural daha icad edebilir bu ..lar.

Kotu seyler dusunme bence. Yolladigim linkte acikca soyluyor kurali. "May count"un aciklamasi da soyle (bence); 1 yilda 180 gunden fazla UK disinda kalmama kuralini asmadiysan. Cunku "will count" derse o zaman bu kurali isleyemez. Basvursan da sorun olacagini zannetmiyorum beklesen de. Insanin kendi sureci olunca, her turlu olumsuz fikir giriyor insanin aklina ama bence gonlunu ferah tut. Facebook grubunda falan benzer bir durumda ILR alan kimse yok mu acaba? Kolay gelsin!

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 18 Haz 2019 14:41 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü:
Burcu: -
Herkese selamlar

Ben Turkish Worker vizesindeyim. Kasim 2019da bu vizedeki 5. yilim doluyor. Gecen yil yapilan degisikliklere gore ILR basvurusu yapmaya hak kazaniyorum.

Fakat benim mevcut vizem Ekim 2020de bitiyor. Bu benim ILR basvurusu yapmama engel mi? 1 sene daha gecerli vizem oldugu halde ILR'a basvurabilir miyim? Cevap verecek herkese simdiden tesekkurler.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 20 Haz 2019 10:35 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
grosvenorave yazdı:
Herkese selamlar

Ben Turkish Worker vizesindeyim. Kasim 2019da bu vizedeki 5. yilim doluyor. Gecen yil yapilan degisikliklere gore ILR basvurusu yapmaya hak kazaniyorum.

Fakat benim mevcut vizem Ekim 2020de bitiyor. Bu benim ILR basvurusu yapmama engel mi? 1 sene daha gecerli vizem oldugu halde ILR'a basvurabilir miyim? Cevap verecek herkese simdiden tesekkurler.

Merhaba,
Engel degil, vizeniz bitmeden basvuru yapabilirsiniz. Gelismeleri yazarsaniz sevinirim. Kolay gelsin.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 21 Haz 2019 12:12 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 2
Vize Türü:
Burcu: -
Arkadaslar merhaba,

benim 3 yıllık vizem dolmak üzere, normal şartlar altında süresiz oturuma başvurmam gerekiyordu fakat şimdi bir 3 yıllık uzatmaya daha başvuruyoruz süresiz oturuma basvuramadıgımız için.
Benim esas sorum 1 yıl içersinde İngiltere dısında kalacağımız süre nedir? kimisine göre 30 gün kimisine göre 90 gün 1 yıl içersinde. Ben sağlık nedenlerimden dolayı bu yıl yaklaşış 3 ay Türkiyede kaldım ve yaklaşık bunun 2 ayı hastanede geçti ve hastane raporlarım var bu süre içersinde hastanede yattığıma dair. bu konuya açıklık getirebilecek olan var mı?

Şimdiden çok teşekkürler.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 22 Haz 2019 17:10 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Burcu: Yengeç
Arkadaslar merhaba, ILR basvurusunda esiniz icin saglik odemesi getirmisler anladigim,
" ... They’ll need to pay the healthcare surcharge."

bu kac yillik odeniyor?
bi de esiniz bi yerde sigortali calisiyorsa gene de odeniyor mu acaba bilen var mi?
Sevgiler..

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 24 Haz 2019 19:40 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
erkn yazdı:
Arkadaslar merhaba,

benim 3 yıllık vizem dolmak üzere, normal şartlar altında süresiz oturuma başvurmam gerekiyordu fakat şimdi bir 3 yıllık uzatmaya daha başvuruyoruz süresiz oturuma basvuramadıgımız için.
Benim esas sorum 1 yıl içersinde İngiltere dısında kalacağımız süre nedir? kimisine göre 30 gün kimisine göre 90 gün 1 yıl içersinde. Ben sağlık nedenlerimden dolayı bu yıl yaklaşış 3 ay Türkiyede kaldım ve yaklaşık bunun 2 ayı hastanede geçti ve hastane raporlarım var bu süre içersinde hastanede yattığıma dair. bu konuya açıklık getirebilecek olan var mı?

Şimdiden çok teşekkürler.

Merhaba,
1 yil icinde 180 gunden fazla UK disinda kalmadiysaniz sorun yok merak etmeyin. Yani yilin cogunu UK'de gecirmenizi bekliyorlar. ILR hesabi yapilirken de boyle. Kolay gelsin.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 25 Haz 2019 20:28 
Kullanıcı avatarı
Merhaba arkadaslar

Ankara anlasmaliyim 5 yilimi doldurdum. Ancak esim b1 VE life in the uk sinavlarini gecemedi.

Sadducee kendim VE cocuklar icin Ilr basvurusu yapabiliyormuyum ?

Saygilar

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Tem 2019 20:30 
Kullanıcı avatarı
hakanuk yazdı:
Arkadaslar merhaba, ILR basvurusunda esiniz icin saglik odemesi getirmisler anladigim,
" ... They’ll need to pay the healthcare surcharge."

bu kac yillik odeniyor?
bi de esiniz bi yerde sigortali calisiyorsa gene de odeniyor mu acaba bilen var mi?
Sevgiler..

Saglik icin extra herhangi bir odeme yok bildigim kadariyla.
Normalde ILR olmayan veya NICs odemeyenler NHS den ucretsiz faydalanamazlar. Herhalde ona deginmisler.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 10696 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 1066, 1067, 1068, 1069, 1070  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: