Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 22 Ağu 2019 12:07

Tüm zamanlar UTC

.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 10692 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 1064, 1065, 1066, 1067, 1068, 1069, 1070  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 24 Mar 2019 14:10 
Kullanıcı avatarı
Selam, indefinite vizeyle ilgili bir sorum olacak. araştırdım ama yeni diye bulamadım, yeni şartlardaki "spent no more than 180 days outside the UK in any 12 months in the last 5 years" maddesini anlıyorum ama idrak edemiyorum. 2018'de 182 gün UK dışında kalmam gerekti, bu kurala göre ben şimdi IRL'ye başvuramıyor muyum? allak bullak oldum. bilgilendirmeleriniz için teşekkür ediyorum.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 24 Mar 2019 19:07 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 2
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
lumberjack yazdı:
hakanuk yazdı:
lumberjack yazdı:
tosman yazdı:
ggist34 yazdı:
Arkadaşlar merhaba,

Indefinite başvuruma hazırlanırken şöyle bir sorum olacak: elektronik başvuru kapsamında pasaportumuzu göndermeye devam ediyor muyuz ?

Merhabalar

Bildigim kadari ile yeni online basvuru sisteminde Pasaport ve BRPniz de dahil hicbir evraki almiyorlar. Taranmis halleri ile evraklarin orjinalleri karsilastirilip onaylaniyor.

Merhaba, acaba bu süre zarfında Türkiye'ye giriş çıkış yapabiliyor muyuz? Söylediğinizden yapabiliyoruz diye anlıyorum ama emin olmak istedim. Teşekkür ederim.

Merhaba arkadaslar,
- BRP almasalarda vize bitmis olmuyor mu nasil cikilacak disari?

- Yeni basvuru sistemine gore ILR basvurusu yapan bi arkadas kisaca adimlari yazabilirmi? basvuru yapmadan gorunmuyor adimlar, burada basvuracak arkadaslara cok faydasi olur evrak hazirlamada.. sevgiler..

BRP kartımin suresi bitmeden indefinite'e basvuracagim ondan sordum.

Indefinite ayri bir durum sanirim bu sebeple sorun olmayabilir. Ornegin yeni AA sartlarinda 5 sene dolunca indefinite basvurusu yapilabiliyor ama 1+3+3 uzatma alan kisinin BRPsinde 2 sene daha sure olacaktir. Yeni sistemde eger uzatmaya basvuruluyorsa evraklarinizi almiyorlar fakat sizi yurtdisina cikmamaniz konusunda uyariyorlar. Sizin durumunuzda ise kesin bilgi icin Home Office ile gorusup fikirlerini almak lazim

3 Yillik Bio : 08 Kasim 2017
3 Yillik Sonuc : 21 Subat 2018 (3 yillik)

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 07 Nis 2019 00:07 
Kullanıcı avatarı
Arkadaslar,
Benim gecen sene itibariyle cogu arkadasin oldugu gibi indefinite e basvuru hakkim ve kagidim vardi.
Fakat bir ay kala malum degisiklik yapildi ve uzatma verildi neticesinde. Size sorum su ILR ye basvuran herkese 3 sene mi uzatma verildi? Bana avukat hatasi yuzunden maalesef 6 ay uzatma verildi ve su asamada cok buyuk maduriyet yasiyorum yeni basvuru ucretleri ve bu kadar kisa bir uzatma ile. 6 mart 2018den sonra ILR ye basvurup uzatma alan arkadaslar, verilen uzatma surelerini yazabilirler mi?
Bu arada uzatma da indefinite de olsa artik basvurumu kendim yapmayi dusunuyorum kesinlikle

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 13 Nis 2019 18:43 
Kullanıcı avatarı
Bi cevap lutfen? :(

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 Nis 2019 21:25 
Kullanıcı avatarı
Misafir yazdı:
Selam, indefinite vizeyle ilgili bir sorum olacak. araştırdım ama yeni diye bulamadım, yeni şartlardaki "spent no more than 180 days outside the UK in any 12 months in the last 5 years" maddesini anlıyorum ama idrak edemiyorum. 2018'de 182 gün UK dışında kalmam gerekti, bu kurala göre ben şimdi IRL'ye başvuramıyor muyum? allak bullak oldum. bilgilendirmeleriniz için teşekkür ediyorum.

Eger yurtdisinda kalma sebebin is veya hasta ziyareti ise bi sorun olmuyor. bunun bir benzerini arkadasim yasamisti, bunu ispatlarsan kabul ediyorlar basvurunu.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 May 2019 10:40 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Vize Türü:
Burcu: -
Arkadaşlar merhaba.

Bir arkadaşımız ILR başvurularında cevap sürelerini online kayıt altına alıyordu. Bu, süre karşılaştırmasında çok faydalıydı. Sorum bu form devam ediyor mu? Yok eğer devam etmiyorsa ILR'a başvuru yapıp cevap bekleyen arkadaşlar başvuru tarihlerini ve cevabı gelmiş olan arkadaşlar cevap sürelerini yazabilirlerse ben bir tabloda toplayayım.

Teşekkürler.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 16 May 2019 22:42 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 3
Vize Türü: Ankara
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Cesaretli
Burcu: Aslan
Selam arkadaslar,

Yeni sistemde Ankara anlasmsi uzerinden ILR basvurusu yapan var mi acaba?

Tesekkurler!

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 17 May 2019 17:51 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü:
Burcu: Yay
Selam Arkadaslar,

Oncelikle suresiz oturum almis arkadaslara sorum ayni anda birden fazla kontratli calismanin suresiz oturum icin olmazsa olmaz bir sartinin olup olmadigi hakkinda. Calistigim meslek itibari ile bir kontrat suresince anca bir sirkete calisabiliyorum, duydugum suresiz oturuma basvururken bordrolu/maasli eleman olarak kayit olmadigimizdan ve az vergi odedigimizden sorun cikardiklari. Ama acaba cok muhim mi zira calistigim meslekte bunun mumkunati cok az.

Bir de Nisan 2020 den sonra buyuk firmalara calisirken bordrolu/maasli gibi calisiyor gozukecek olmamiz ve boyle bir sisteme gectikten sonra tek bir kontratla tek bir firmaya calissak bile suresiz oturum almak acisindan bizim icin bir avantaj teskil edip etmeyecegi.

Bilgisi olan arkadaslar bildiklerini paylasirlarsa sevinirim.

Tesekkurler ve iyi calismalar,
Ali

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 May 2019 16:07 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü:
Burcu: Yay
merhaba arkadaslar, ILR icin basvuru yapiyorum. Esimin 5 yilinin dolmasina 2 yil daha var. Ben basvuru yaparken dependant olarak mi basvuru yapmaliyiz yoksa ben ILR i aldiktan sonra spouse vizeye mi basvurmaliyiz? Bilgisi olanlar yardimci olursa sevinirim.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 20 May 2019 01:55 
Kullanıcı avatarı
Engineer1000 yazdı:
Selam Arkadaslar,

Oncelikle suresiz oturum almis arkadaslara sorum ayni anda birden fazla kontratli calismanin suresiz oturum icin olmazsa olmaz bir sartinin olup olmadigi hakkinda. Calistigim meslek itibari ile bir kontrat suresince anca bir sirkete calisabiliyorum, duydugum suresiz oturuma basvururken bordrolu/maasli eleman olarak kayit olmadigimizdan ve az vergi odedigimizden sorun cikardiklari. Ama acaba cok muhim mi zira calistigim meslekte bunun mumkunati cok az.

Bir de Nisan 2020 den sonra buyuk firmalara calisirken bordrolu/maasli gibi calisiyor gozukecek olmamiz ve boyle bir sisteme gectikten sonra tek bir kontratla tek bir firmaya calissak bile suresiz oturum almak acisindan bizim icin bir avantaj teskil edip etmeyecegi.

Bilgisi olan arkadaslar bildiklerini paylasirlarsa sevinirim.

Tesekkurler ve iyi calismalar,
Ali

Vergilerini düzenli ödediysen Sorun olacağını sanmıyorum Ali.
Home office çalışanlarının çoğunun UK vergi sisteminden haberi dahi yok. Corporate Tax, VAT ve NICs ödemelerinin kopyasını ve yıllık muhasebe raporlarını eklemen yeterli. Tutupta maaş bordrosu koymadığın sürece bence sorun olmaz. Önemli olan, az yada çok, vergilerini ödemiş olman.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 10692 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 1064, 1065, 1066, 1067, 1068, 1069, 1070  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: