Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 13 Tem 2020 08:36

Tüm zamanlar UTC

.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Mar 2013 17:09 
Uzaklaştırıldı
Uzaklaştırıldı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 199
Aldığı teşekkür: 411
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Mutlu
Burcu: -
merhaba arkadaşlar ilgisini çeken varsa konu hakkında bilgi vermek hoşuma gider. ingiltereye gelmeden önce son 5 yıldır düzenli olarak (her 3-4 ayda bir) kan bağışında bulunurdum tr de iken. ülke değiştirdim diye bu alışkanlığımdan vazgeçmek istemedim. ve bir yolunu bulmaya çalıştım. uk de ilk kan vermem kolay olmadı malum nereye nasıl kan vereceğimi bilmediğim için biraz zorlandım. ama sonuçta azmettim ve ilk kan bağışında bulundum. 12 mart 2013 tarihindeydi. işlem sonunda bir kan bağışçısı numaram oldu (blood donor ıd number) bir sonraki kan verme tarihim ise en az üzerinden 12 hafta geçmesi gerekiyor (buda vize bekleme süresi gibi geldi bana 12 hafta bekliyorsun? ) 11 haziran tarihi yada 11 hazirandan sonraki bir tarihte kan verebiliyorum tekrar. az önce randevumu aldım 19 haziran tarihinde kan verececeğim.

neyse süreç çok kolay. http://www.blood.co.uk adresine giriş yapıyorsunuz. isterseniz tüm verilen bilgileri okuyun ama daha önce kan verenlerin aşina olduğu bilgiler. neyse okumayı seçtiyseniz eğer ardından anasayfaya bulunduğunuz yerin posta kodunu girin ve arama tuşuna basın. sizin yaşadığınız yere en yakındaki kan alma yerlerini gösteren bir sayfa çıkacak. bu seçeneklerden kan vermek istediğiniz merkezi seçip hangi tarihte o merkezde olacaklarını gösteren bir sekme çıkacak. size uygun olan yeri ve tarihi seçtikten sonra sıra başvuru yapmaya geliyor. (şansıma evime 300 metre mesafede farklı 5 kan alma noktaları var. ben benim için uygun olan tarihi bulmak için herbirine baktım. bana en uygun tarih 19 hazirandı bu tarihte kan alacakları merkeze başvuru yaptım) sadece book linkini tıklayarak açılan sayfada daha önce kan verdinizmi sorusuna cevap seçiyorsunuz. uk de ilk kan verişiniz ise hayır deyip devam ediyorsunuz ama benim gibi daha önce bağışta bulunmuş ve bir blood donor ıd numaranız var ise yes seçeneğini tıklayıp devam ediyorsunuz. gelen sayfada ilgili bilgileri verip kan vermek istediğiniz saati seçiyorsunuz ve herşey halloldu. bundan sonra yapılacak tek şey kan vereceğiniz tarihin günün ve saatin gelmesini bekleyip gidip kan vermek....

ayrıca internet üzerinden yapmak istemezseniz başvurunuzu 0300 123 23 23 nolu telefondan da aynı işlemi yaptırabilirsiniz.

kan vermek öncelikle vücut sağlığı açısından çok önemli bir davranış olmasıyla beraber. uk ye yerleşim vizesiyle gelmiş arkadaşların ihtiyacı olan kendilerine postalanmış mektup fatura banka ekstresi gibi evraklar kadar geçerli olan kan bağışı yaptığınıza dair bir mektubu adresinize göndermeleri ilerleyen sürede ılr-m ye yada flr-m ye başvuracak arkadaşlar için artı bir evrak olacaktır.

ayrıca bu başvurular için evrak sıkıntısı çeken arkadaşlara bir önerim daha var o da sizin bağlı olduğunuz (NHS kaydınızı yaptırdıktan sonraki sağlık biriminiz) birimin doktolarının size yazmış oldukları reçeteler de de sizin bilgileriniz ve adresiniz olduğundan işinizi görecek resmi bir belge olarak kullanabilirsiniz. evrak sıkıntısı yaşıyorsanız eğer 2 -3 ayda bir doktorunuza gidip size ileç yazmasını isteyerek düzenli alınmış bir belge daha edinebilirsiniz.......

hepinize sağlıklı hayatlar dileğiyle....

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak: