Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 31 May 2020 05:54

Tüm zamanlar UTC

.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4663 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 463, 464, 465, 466, 467  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 01 Mar 2020 20:45 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Kova
HAYIR MALESEF YOK AVUKAT

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 01 Mar 2020 20:48 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
[url=https://www.ingiltereforumu.com/memberlist.php?mode=viewprofile&un=FidanResulFİDAN]FidanResulFİDAN[/url] RESUL MALESEF AVUKATIMIZ YOK BIR MALUMATIN VARMIDIR BU KONUDA

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Mar 2020 08:11 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Burcu: Yengeç
İyi haftalar,

Bizim ILR ile ilgili kafamıza takılan bir soru var ancak kime danışacağımızı bilemedim. Bir iki danışman ile görüştük ancak net bir bilgi alamadık. Belki forumda benzer durumda olan birileri vardır umudu ile yazmak istedim.

Ben 4 senedir bir firmada çalışıyorum. Eşim ise doktora yapıyor. Geçen seneye kadar dependant vizesi ile çalışmaktaydım, geçen sene Turkish Worker vizesine geçiş yaptım. Geriye dönük olarak hesap yaptılar ve ikinci aşama (1 senelik) vize verdiler. Bu sene tekrar başvuru yapıyoruz ve 3 senelik vize almayı umuyoruz.

Önümüzdeki sene 5. senemiz doluyor olacak ancak ILR başvurusu yapıp yapamayacağımıza emin olamadık. Turkish ECAA ILR Guidance v.2.0 da diyor ki:

-have completed 5 years of continuous leave with the most recent period being under the ECAA worker route

Requirements başlığı altında ise şu ibareyi kullanıyor:

-have resided in the UK for a continuous period of 5 years as either a Turkish ECAA worker or a relevant Tier 2 category

the qualifying period başlığı altında ise açıklıyor:

a Turkish ECAA worker
• a Tier 2 (General) migrant
• a Tier 2 (Minister of Religion) migrant
• a Tier 2 (Sportsperson) migrant
• a work permit holder

Burada kafamızı karıştıran 'a work permit holder' başlığı. Dependant olarak full time work permit holder oluyorsunuz, değil mi?
Yani son vizenin Turkish worker olması ve 5 senelik sürecin kesintisi olarak doldurulması başvuru için yeterli olacaktır.

Yoksa biz mi yanlış yorumluyoruz. Bu konuda bilgisi olan var ise ve yardımcı olursa çok seviniriz.

Teşekkürler.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Mar 2020 21:42 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
her gun gırıp bakıyorum hıc bır kımsede bırsey yazmamıs baslıklarıma sıfır sıkıntı

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 06 Mar 2020 12:23 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 1
Vize Türü:
Burcu: -
filiz80 yazdı:
İyi haftalar,

Bizim ILR ile ilgili kafamıza takılan bir soru var ancak kime danışacağımızı bilemedim. Bir iki danışman ile görüştük ancak net bir bilgi alamadık. Belki forumda benzer durumda olan birileri vardır umudu ile yazmak istedim.

Ben 4 senedir bir firmada çalışıyorum. Eşim ise doktora yapıyor. Geçen seneye kadar dependant vizesi ile çalışmaktaydım, geçen sene Turkish Worker vizesine geçiş yaptım. Geriye dönük olarak hesap yaptılar ve ikinci aşama (1 senelik) vize verdiler. Bu sene tekrar başvuru yapıyoruz ve 3 senelik vize almayı umuyoruz.

Önümüzdeki sene 5. senemiz doluyor olacak ancak ILR başvurusu yapıp yapamayacağımıza emin olamadık. Turkish ECAA ILR Guidance v.2.0 da diyor ki:

-have completed 5 years of continuous leave with the most recent period being under the ECAA worker route

Requirements başlığı altında ise şu ibareyi kullanıyor:

-have resided in the UK for a continuous period of 5 years as either a Turkish ECAA worker or a relevant Tier 2 category

the qualifying period başlığı altında ise açıklıyor:

a Turkish ECAA worker
• a Tier 2 (General) migrant
• a Tier 2 (Minister of Religion) migrant
• a Tier 2 (Sportsperson) migrant
• a work permit holder

Burada kafamızı karıştıran 'a work permit holder' başlığı. Dependant olarak full time work permit holder oluyorsunuz, değil mi?
Yani son vizenin Turkish worker olması ve 5 senelik sürecin kesintisi olarak doldurulması başvuru için yeterli olacaktır.

Yoksa biz mi yanlış yorumluyoruz. Bu konuda bilgisi olan var ise ve yardımcı olursa çok seviniriz.

Teşekkürler.

Ben de benzer bir durumdaydim - UK'e giris yaptigim vize Tier 2 ICT vizesiydi, 5 senelik sureyi hesaplarken 'work permit' olarak degerlendirilebilir mi diye arastirdim ama ben de bilgi bulamadim. Diger Tier 2 vizeleri acikca belirttikleri ve ICT'den bahsetmedikleri icin 'work permit' olarak degerlendirilmez diye kabul ettim. ICT vizem 1 senelikti, bitince ECAA Turkish Worker'a gecmistim o yuzden cok bir kaybim olmadi. Sizin durumunuzda daha onemli tabi. Dependent vizesiyle ilgili detayli bilgim olmadigi icin yardimci olamiyorum ama heralde en net cevabi Home Office verebilir, onlara sormanizi oneririm. ECAA posta adresine yazarsaniz cevaplarlar saniyorum. Ben ILR basvurusu yapmadan once sordugum sorulara hizli yanitlar almistim.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 Mar 2020 17:37 
Kullanıcı avatarı
Merhaba grosvenorave, bende uzun zamandir bu sorunun cevabini ariyorum. 2015 haziranda Tier2 ICT ile UK'ye geldim 2017 Haziranda Turkish worker vizesine gecis yaptim. normal sartlarda bu haziranayinda uzun oturuma basvurmam gerekiyordu ama requierements bolumunde ICT yazmiyor o yuzden benimde kafamda soru isaretleri var. Avukattan cevap gelince burada paylasirim. sonucta 2 yil az bir sure degil.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 16 Mar 2020 14:06 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
vize sonucu gelen varmı yada basvurup bekleyen

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 21 Mar 2020 18:30 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
ben vizemi dün aldım ama nasıl gidecem bilmiyorum yurtdışına çıkışlar yasak

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 21 Mar 2020 20:44 
Kullanıcı avatarı
Merhaba arkadaslar,

bence work permit holder dedikleri discretionary leave alanlar. Bu Article 8 kapsaminda, privite life kapsaminda Home Office 2.5 yillik vize veriyor. Ve onlarin type of permit leri yok. Sadece work permit leri var.

Dependant larin full work permission lari var, Home Office e sorabilirsiniz. Bence, defendant lar sayilmiyordur, cunku dependant lar esin vizesine bagli turdelerdir. Mesala, dependant siniz, ECCA veya Tier ICT , bu sizi o kategoriye katabilir.

Tier 2 ICT cok ozel bir vize turu, eger sayilsaydi Home office tier larin arasinda bahsederdi. Indirect olarak sayilmadigini ortaya cikaravbiliriz.

Work permit holderun ben aciklamsini bir yerde okumustum, seneler once. ve hic duymadigim categoriler vardi. Sanirim biri what do they know adli sitede sormustu bu soruyu Home Office e.

Genede bu benim dusuncem kimseyi etkilemek istemem, genede bi danismana sorun.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 22 Mar 2020 23:35 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Burcu: -
mevt yazdı:
ben vizemi dün aldım ama nasıl gidecem bilmiyorum yurtdışına çıkışlar yasak

başvuruyu ne zaman yapmıştınız?

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4663 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 463, 464, 465, 466, 467  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: