Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 31 May 2020 06:42

Tüm zamanlar UTC

.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 349 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 31, 32, 33, 34, 35  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2020 08:34 
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 1
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
serdar048 yazdı:
yigitc yazdı:
Selam, 10 Kasim’da online basvuruyu tamamlayip biometric icin randevu aldim. 5 Aralik’ta biometric randevusuna gittim. Standard basvurum 24 Ocak’ta onaylandi. Online basvuruyu UK’de 5 seneyi doldurmama 28 gun kaldigi zaman yaptim. BRP’nin bitis tarihi daha uzundu, onu dikkate almadim. Allah herkesin yardimcisi olsun.

Hayirli olsun spouse visa ile mi oturum basvurusu yaptiniz yoksa ankara anlasmasiyla mi benimde basvurum icerde beklemedeyimde

Tesekkurler, spouse visa uzerinden ILR(m).

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Şub 2020 12:13 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü:
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Yorgun
Burcu: Koç
Arkadaslar bu biometric preminium randevu icin pasaport fotografi goturmemiz gerekiyomu?evrak listesinde yok kafam karisti bilen varsa

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Şub 2020 13:24 
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 1
Vize Türü:
lorenzo yazdı:
Arkadaslar bu biometric preminium randevu icin pasaport fotografi goturmemiz gerekiyomu?evrak listesinde yok kafam karisti bilen varsa

Gerekmiyor. Orada cekiyorlar.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 06 Şub 2020 12:59 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Ruh Hali: Yorgun
Burcu: Koç
Bu sabah 9 da basvurdum saat 12 de mail geldi onaylanmis herkese bol sanslar

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 21 Şub 2020 01:49 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 3
Vize Türü: ILRM
Ruh Hali: Stresli
Burcu: Oğlak
Arkadaşlar mrb,
Eşimin yıllık maaşı £18.600 şartını karşılıyor (£21.000 üzerinde) ve bunu da gerekli tüm dökümanlarla destekleyebiliyoruz.
Kendi işimle ilgili hiçbir bilgi girmeden formu tamamlasam bunun negatif bir etkisi olur mu?
Görüş bildiren arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 29 Şub 2020 12:42 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Herkese merhaba, cok acil bir sorum var su an ILR fromunu dolduruyorum fakat kafam cok karisti. Soru mortgage ile ilgili. Evimizin mortgage'i esimin uzerine ben calismiyorum. Formda eviniz sizin mi diye soruyor bu soru esimle ikimize mi yoksa direk bana mi? yani mortgage letterda adim yazmiyor o yuzden benim degil diye mi dusunmemiz lazim? simdiden cok tesekkurler

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Mar 2020 00:40 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Nillen yazdı:
Herkese merhaba, cok acil bir sorum var su an ILR fromunu dolduruyorum fakat kafam cok karisti. Soru mortgage ile ilgili. Evimizin mortgage'i esimin uzerine ben calismiyorum. Formda eviniz sizin mi diye soruyor bu soru esimle ikimize mi yoksa direk bana mi? yani mortgage letterda adim yazmiyor o yuzden benim degil diye mi dusunmemiz lazim? simdiden cok tesekkurler

Ben de aynı durumdaydım. Ev eşimin üzerine. Ben de not own, no rent living with parents rent free diye kutucugu işaretledim.
Sonrasında da ev kimin adınaysa orada yaşamanıza izin vermesini belirten bir mektup yazılması isteniyor.
Eşim de aynen bu şekilde benim evde kalmama razı olduguna dair kısa bir mektup yazdı. Evrakların arasına koyduk.
Yarın sabah randevum var. Premium başvuru yaptım.
Sonucu paylaşacağım

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Mar 2020 23:28 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Mrb arkadaşlar,
Bu sabah 9da randevum vardı. Götürdüğüm orijinal evraklara bakmadılar bile. Sisteme bir önceki gece taramıştım, toplam 239 sayfa evrak.
Oradaki görevli sadece her ihtimale karşı benim TR pasaportumun birkaç sayfasını tekrar scan yaptı. Evrakların hepsini tarayıp sisteme yükleyip yüklemediğimi sordu. Bende evet hepsini yükledim deyince hiçbir evrağa bile bakmadan foto cekip parmak izimi alıp işlemi tamamladı.
Ögleden sonra da saat 3 gibi home office'den mail geldi. ''ILRM granted'' diye.
Bu arada premium başvuru yapmıştım.
Herkese teşekkürler.
Sorusu olan varsa yardımcı olabildiğim kadar cevaplamaya çalışırım

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 Mar 2020 00:53 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar 1 Ocak 2020'den sonra alınan BRP'lerin neden Aralık 2024 tarihli olduğunu açıklayan bir yazı paylaşıyorum:

Why does my BRP expire on 31/12/2024?

By Paul Richmond - Immigration Barrister
07 Feb 2020

Paul Richmond
If you have been granted indefinite leave to remain (ILR) in the past few years, you will probably have been issued with a Biometric Residence Permit (BRP) with an expiry date of 31 December 2024.

From 1 January 2020, applicants who are granted five years limited leave to remain have also started to receive BRP’s endorsed with an expiry date of 31 December 2024.

If this applies to you, you may be concerned that your permission to remain in the UK is going to expire on 31 December 2024. The good news is that it isn’t! Your leave to remain will remain extant beyond 31 December 2024. The date restriction also does not change your entitlements to work, access services/benefits or travel. Only your card will expire on 31 December 2024.

Why is the Home Office issuing BRPs that are set to expire on 31 December 2024?
This is a question that many people have been asking for some time and, until now, the answer has usually been that we will have to wait and see.

It now appears that the reason is related to EU requirements. According to the Immigration Law Practitioners’ Association, the Home Office has advised that the EU requires Biometric Residence Permits (BRPs) to incorporate next generation encryption technology. Since the BRPs that the Home Office is currently able to issue do not incorporate the next generation of encryption technology, the EU says they must have a validity date of no later than 31 December 2024.

So there it is, it’s all the fault of the EU!

What does the future hold for BRPs?
The UK intends to introduce the required new technology ‘in due course’ and any card restricted to 31 December 2024 which is still rightfully held on 1 July 2024 will be replaced free of charge, with the remainder of the leave period initially expected being issued on a new BRP.

This means that anyone who has paid a fee in the expectation of receiving a period of leave for longer than the 31 December 2024 date, will still do so, but it will be spread over two BRPs.

Information on how to replace a BRP that is due to expire as a result of the restriction will be updated approximately 6 months prior to 31 December 2024.

In the meantime, applicants should ensure that they are aware of the correct expiry date of their leave (if any) and the need to renew their BRP.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 13 Mar 2020 23:18 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 34
Aldığı teşekkür: 12
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Ruh Hali: Heyecanlı
Burcu: Yay
eayhan yazdı:
Mrb arkadaşlar,
Bu sabah 9da randevum vardı. Götürdüğüm orijinal evraklara bakmadılar bile. Sisteme bir önceki gece taramıştım, toplam 239 sayfa evrak.
Oradaki görevli sadece her ihtimale karşı benim TR pasaportumun birkaç sayfasını tekrar scan yaptı. Evrakların hepsini tarayıp sisteme yükleyip yüklemediğimi sordu. Bende evet hepsini yükledim deyince hiçbir evrağa bile bakmadan foto cekip parmak izimi alıp işlemi tamamladı.
Ögleden sonra da saat 3 gibi home office'den mail geldi. ''ILRM granted'' diye.
Bu arada premium başvuru yapmıştım.
Herkese teşekkürler.
Sorusu olan varsa yardımcı olabildiğim kadar cevaplamaya çalışırım

Tebrikler eayhan
eayhan kaç gün önceden randevu aldın?

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 349 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 31, 32, 33, 34, 35  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: