Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 19 Nis 2019 12:46

Tüm zamanlar UTC

.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 307 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 27, 28, 29, 30, 31
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 06 Nis 2019 21:59 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 1
Vize Durumu: Var
Vize Türü: Settlement visa
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
Ben de 28 Mart'ta başvuru yaptım. Hala bir cevap yok... Ben bir de 600£ verip super priority başvurdum... Başvurunuz alınmıştır falan diye bile mail atmadılar ya... Bildiğin ölü taklidi yapıyolar :)
Cevap e-mail olarak mı geldi? Yoksa postayla BRP kartın bile geldi mi?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 07 Nis 2019 19:55 
Kullanıcı avatarı
selam arkadaslar

2011 mayista evlilik yoluyla geldim.iki ay sonra kizim dogru.1 sene sonra esimle anlasmazlik yasayip ayrildik.2 defa vizemi uzattilar 30 aylik surecte simdiki vizem 16 mayista bitiyor

toplamda 8 yildir bu ulkedeyim bi ingiliz firmasinda full time calisiyorum life in uk test kiram concil etc hepsi var
mahkeme karari ile kizimi her carsamba 3 saat goruyorum arti her iki haftada bir cumadan-pazartesiye kadar bende kaliyor xmas easter arti yazlari 3 hafta okul tatili iznimiz var bunlarin hepsi mahkeme karari ve halen boyle devam ediyor gecen seneden beri
sorum su bu sartlarda set(m) basvurmamda bi sakinca varmi yada benim durumuma gore en iyi durum hangisi !!!
basinizi agrittiysam simdiden ozur dilerim

cumleten saygilar

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 09 Nis 2019 18:30 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Vize Türü: Leave to Remain
Benden uc gun sonra basvurmussun bekle kesin yakin zamanda cevap gelir eminim. Super priorty servisinde genelde biometricten sonraki bir is gununde cevap vermeleri gerekiyor ilginc. Acaba case in karmasik o yuzden mi?
Bende 25 martta biometrik icin gittigimde confirmation emaili gelcek dedi adam ama ne telefon ne email hic bisekilde iletisim olmadi. 4 nisan persembe gunu vizem cikmis onay mektubu yollamislar elime 6 nisan cumartesi gunu gecti mektuptada 7 is gunu icinde brp karti yollicaz demisler ama hemen ertesi gunu Pazartesi de brp kartim geldi. Cok hizlanmis sistem etkileyici :D

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 11 Nis 2019 12:51 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 2
Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü: Spouse/Partner Leave To Enter
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Yardımsever
Burcu: Yay
turkish2016 yazdı:
Merhaba arkadaslar bugun ben sok :) 25 martta basvurdugum flr(m) uzatma basvurusu cevabini bugun aldim uzerinden sadece 10 gun gecti. Nasil bu kdr hizli oldu bende anlamadim :D iyiki 600£ verip super prioty e basvurmamisim :D

Yeni sistem ile basvurmustum bayagi kolay oldu, online formu doldurup parayi odeyip randevu gunu aldim. online olarak sopra sitesine dokumanlari yukledim randevu gunu brp icin foto cekinmeye gittim ve 10 gun icinde cevap geldi. Sorusu olan varsa yardimci olurum. insallah herkes en kisa surede cevaplarini alir.

Merhaba, oncelikle tebrik ederim. Hizli olmasi cok guzel.
Benim bir sorum olacak.

oturumum 5 eylul 2019 da bitiyor, is dolayisiyla devamli yurtdisina giden birisiyim, flr e ne zaman basvurmam gerekiyor? en uygun zaman ne zamandir?

Tesekkurler.

Serhan

Spouse Visa basvuru tarihi: 02/11/2016 Priority Servis
Spouse Visa onay tarihi: 18/11/2016

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 Nis 2019 10:05 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Vize Türü: Leave to Remain
senginfb yazdı:
turkish2016 yazdı:
Merhaba arkadaslar bugun ben sok :) 25 martta basvurdugum flr(m) uzatma basvurusu cevabini bugun aldim uzerinden sadece 10 gun gecti. Nasil bu kdr hizli oldu bende anlamadim :D iyiki 600£ verip super prioty e basvurmamisim :D

Yeni sistem ile basvurmustum bayagi kolay oldu, online formu doldurup parayi odeyip randevu gunu aldim. online olarak sopra sitesine dokumanlari yukledim randevu gunu brp icin foto cekinmeye gittim ve 10 gun icinde cevap geldi. Sorusu olan varsa yardimci olurum. insallah herkes en kisa surede cevaplarini alir.

Benim bir sorum olacak.

oturumum 5 eylul 2019 da bitiyor, is dolayisiyla devamli yurtdisina giden birisiyim, flr e ne zaman basvurmam gerekiyor? en uygun zaman ne zamandir?

Tesekkurler.

Serhan

Vizenin bitis tarihinden 28 gun oncesine kadar basvurabilirsin. Yani 9 agustostan sonra basvurabilirsin. Fakat burda ulkeye giris tarihinde onemli. 30 ayi doldurman gerekiyor. Yani bi yonden 30 ayi doldurmaya yakin 28 gun icerinde basvurmalisin. Eger ingiltere icinden yaptiysan basvurunu 30 ay 28 gun gibi bir sure veriyorlar eger ingiltere disindan yaptiysan 30-33 ay arasi veriyorlar. Burda sunada dikkat etmek lazim vizeyi eski vizenin bitis tarihinden sonrasina eklemiyorlar. Vizenin baslangic tarihini vizeyi kabul ettikleri gun olarak veriyorlar. Eger cok onceden basvurursan ilerde ILR'e basvurdugunda eksik ay cikabilir o yuzden 30 ayi tamamlayip basvurmakta yarar var.
Umarim cok karisik yazmamisimdir :roll:

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 16 Nis 2019 12:36 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 2
Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü: Spouse/Partner Leave To Enter
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Yardımsever
Burcu: Yay
turkish2016 yazdı:
senginfb yazdı:
turkish2016 yazdı:

Benim bir sorum olacak.

Tesekkurler.

Serhan

Vizenin bitis tarihinden 28 gun oncesine kadar basvurabilirsin. Yani 9 agustostan sonra basvurabilirsin. Fakat burda ulkeye giris tarihinde onemli. 30 ayi doldurman gerekiyor. Yani bi yonden 30 ayi doldurmaya yakin 28 gun icerinde basvurmalisin. Eger ingiltere icinden yaptiysan basvurunu 30 ay 28 gun gibi bir sure veriyorlar eger ingiltere disindan yaptiysan 30-33 ay arasi veriyorlar. Burda sunada dikkat etmek lazim vizeyi eski vizenin bitis tarihinden sonrasina eklemiyorlar. Vizenin baslangic tarihini vizeyi kabul ettikleri gun olarak veriyorlar. Eger cok onceden basvurursan ilerde ILR'e basvurdugunda eksik ay cikabilir o yuzden 30 ayi tamamlayip basvurmakta yarar var.

Benim durumum cok vahim ozaman. islerimden dolayi ben ayin yarisini yurtdisinda geciriyorum, tatiller yurtdisi yani 30 ayin ancak 13 ayi ben UK de olmusumdur heralde.
Eyvah eyvah, cok endiselendim simdi.

Spouse Visa basvuru tarihi: 02/11/2016 Priority Servis
Spouse Visa onay tarihi: 18/11/2016

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 16 Nis 2019 15:26 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Vize Türü: Settlement visa
senginfb yazdı:
turkish2016 yazdı:

Benim durumum cok vahim ozaman. islerimden dolayi ben ayin yarisini yurtdisinda geciriyorum, tatiller yurtdisi yani 30 ayin ancak 13 ayi ben UK de olmusumdur heralde.
Eyvah eyvah, cok endiselendim simdi.

Yok sen konuyu yanlis anladin. Burada gecirdigin net sure 30 ay olmak zorunda degil. Vizeli oldugun sure olarak 30 ay tamamlaman iyi olur. FLR icin bu surenin ne kadarinda ulke icinde oldugun onemli degil (sanirim vatandaslik basvurusunda bu konuya dikkat edecekler).

Bir iki sayfa geri gidersen bu konuyu daha onceki yazilarda daha detayli konustuk.

Gecirdigin sure konusunda endiselenmene gerek yok fakat basvuru sonuclanma suresi konusunda endiselenmemek icin iyi bir plan yapmalisin. Cunku basvuru yaparken pasaport bizde kaliyor ama sonra sonuc gelene kadar ulke disina cikamiyosun.

Basvuru sonuclanma suresi genelde kisa ama acaip isler de olabiliyor. Mesela ben £600 daha verip "super priority" basvurdum ve sozde 24 saat icinde cevap alacaktim. Ama su an 3. haftadayim hala tik yok... Gecen telefon edip escalate ettim, gayet jenerik bi mail attilar. (surec sonunda 600 u geri alacam sanirim)

Basvurumda karmasik bir durum da yok. Butun sartlari sagliyorum. Sonuc gelmedigi icin yurtdisina da cikamiyorum... Proje icin Almanya'ya gidecektim, onun icin hizli basvuru yaptim ama gidemedim...

Ama mesela benden 3 gun once turkish2016 normal basvuru yapti onun sonucu 2 haftada gelmis...

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 307 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 27, 28, 29, 30, 31

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Bkmhm ve 4 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: