Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 15 Eki 2019 16:30

Tüm zamanlar UTC

.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3955 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 391, 392, 393, 394, 395, 396  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 15 Nis 2019 07:26 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Yay
ekimdevrimi yatacak maaşla 3500 tl kadar para olacak aslında.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 15 Nis 2019 19:22 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 4
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Burcu: Balık
perper

Vize başvurunuz için banka hesaplarınızın 6 aylık dökümünü almanız lazım. Asıl probleminiz bu bence. Burada araç satışından gelen parayı görecekler. Söylediğiniz gelir-gider durumunuza göre aylık birikiminiz neredeyse yok gibi. 2020 lira gelir 240 pound gider, geriye ne kalıyor? Buna göre siz aracını satıp bu parayla ingilterede gezecek gibi görünüyorsunuz. Bence bu pek sağlam bir gezi kaynağı gibi değil. Red ihtimali var gibi geliyor bana. Belki daha sonra başvursanız araç satışı görünmese daha iyi olabilir. Bu konuda sizinle aynı durumda olup başvuran birisi size en doğru bilgiyi verebilir.

Ayrıca ekimdevrimi arkadaşın söylediği gibi elden para yatırırsanız kesinlikle kaynağını belgelendirmeniz gerekir. Yastık altı param vardı, annem babam verdi, ek gelirim var gibi şeyler derseniz bence sıkıntı yaratabilir.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 16 Nis 2019 10:01 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 12
Aldığı teşekkür: 21
Vize Türü: Settlement
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Cesaretli
Burcu: Akrep
station1 evet aslinda ben de 6 aylik hesap dokumu vermistim ama internette aratinca cogu yer 3 aylik hesap dokumu yeterli diyor.

@perper maasla 3500 olacaksa tehlikeli kaldi ki zaten temel olarak hesapta en az 5 bin olmasi gerekiyor. buna giderler de dahil edilince 10 bine cikar. bence siz duzenli para girisi yapin elden maasla birlikte bikac ay ve 3 aylik hesap dokumu verin diyecegim ama haziran tatilinde gitmek istiyorum demistiniz.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 Nis 2019 09:29 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Burcu: Yay
ekimdevrimi@station1 biraz daha bekleyim o zaman başvurmak için. ağustosa artık. teşekkürler yardımlarınız için :)

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 22 Nis 2019 07:08 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Burcu: Aslan
Merhaba ,

Üniversite son sınıftayım şuan staj yapıyorum ve yazın londrada yaşayan kuzenimin yanına 10 günlük gitmek için vizeye başvuracağım. Tatilim temmuz sonu ve ağustos başı olacak. Vizeye mayıs ayında başvuracağım ama seyahtimin olduğu tarihlerde mezun gözükeceğim. kuzenimden davetiye gelecek ve 2015 yılında schengen vizesi almıştım bunlar bir artı sanırım. Ayrıca stajdan aldığım bir miktar maaş ve bu sene başında almaya başladığım kyk bursum var.Uçak biletleri gidiş dönüş alındı. Öğrenciliğim bittiği için sıkıntı olur mu ? red ihtimali nedir?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 22 Nis 2019 08:27 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 4
Vize Türü:
Burcu: Balık
Merhaba stajyer,

Yeni mezun olmanız ülkenizle uzun süreli sağlam bağlarınız olmadığını, kuzeninizin Londrada yaşaması oraya gidip kalma ihtimali olduğunu düşündürecektir. Bu durumda red ihtimali var gibi görünüyor.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 May 2019 18:00 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 5
Vize Türü:
Ruh Hali: Yoğun
Burcu: -
Merhaba,

İngiltere'de bir arkadasımın düğününe katılacağım. Aşağıdaki belgeleri hazırladım. Atladığım ilave edilmesi gereken başka birşey varmıdır? Hiçbir evrağı İngilizce tercüme ettirmedim. Daha önce 2 defa turist ve 1 defa öğrenci vizesi ile giriş çıkış yaptım. Vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkürler.

Askerlik Terhis Belgesi
Adli Sicil Temiz Belgesi
İkametgah
Çalıştığım şirketten izinde olacağıma dair yazı
Şirket imza sirküleri ve Ticaret Sicil Belgesi
Maaş Bordrosu Son 3 ay
Araç ruhsatı
Banka hesap dökümleri
Pasaport fotokopisi ile önceki vize sayfalarının fotokopisi
Neden seyahat etmek istediğime dair iyi niyet mektubu
Düğün davetiyesi
İngiltere'de yanında kalacağım kişinin davetiye mektubu
Yanında kalacağım kişi ile çekilmiş birkaç fotoğraf
SGK hizmet dökümü
Evlilik cüzdanı fotokopisi (Eşim İngiliz Vatandaşı)
4 adet Biometrik Fotoğraf
Gidiş-Dönüş uçak bileti çıktıları

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 24 May 2019 03:17 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 21
Vize Türü: Settlement
Ruh Hali: Cesaretli
Burcu: Akrep
sanal Geç yanıt oldu biraz ama evraklarınız tamam görünüyor eksiği yok fazlası bile var. Sadece sizin yazdığınız ve işyerinden aldığınız mektup ingilizce olmalıydı yanılmıyorsam. Online başvuru formu çıktısını koydunuz mu?

Başvurdunuz mu?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 25 May 2019 07:42 
Kullanıcı avatarı
ekimdevrimi yazdı:
sanal Geç yanıt oldu biraz ama evraklarınız tamam görünüyor eksiği yok fazlası bile var. Sadece sizin yazdığınız ve işyerinden aldığınız mektup ingilizce olmalıydı yanılmıyorsam. Online başvuru formu çıktısını koydunuz mu?

Başvurdunuz mu?

Bilgi için teşekkürler. Perşembe günü basvurumu yaptım. Terhis belgesi , nufüs kayıt örneği, adli sicil belgesi ve en son güncel maas bordrosunu yeminli tercümana çevirisi yaptırdım. İşveren izin yazısı zaten ingilizceydi. Güncel birkaç bilgide ben paylasayım;

Basvuru merkezine gitmeden önce randevu alınan sayfadan tüm evraklarımı pdf formatında taratıp sisteme yükledim. Bu işlemi yaptığım sayfanın baskısını aldım. Basvuru merkezinde evrakları sisteme yüklediğim için sadece pasaport ve evrakları yüklediğime dair baskısını aldığım evrağı benden teslim aldilar. Tüm belgelerin orjinalleri bende kaldı. Evrakları kendim yüklediğim için randevu sırasında ciddi zaman tasarrufu sağladı parmak izlerim alınıp fotograf çekildi( önceden bulundurdugum biometrik fotografı almadılar gerek yokmus) sonra işlem bitti.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 30 May 2019 09:35 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Burcu: Boğa
Merhabalar,

aile ziyareti bolumune yazmistim, bir de buraya yaziyim cunku kafam karisti - bu konuda bir degisiklik mi oldu ve artik aile ziyareti vizesiyle turist vizesi ayni sey mi emin degilim

Uzun süredir aile vizesi başlığina yazılmadığını görüyorum, bu kategori kaltı mı? ya da genel ziyaretçi ile birleşmiş olabilir mi?

Eşim hamile ve kızkardeşini bir süreliğine getirmek istiyoruz. Ama kızın profili biraz riskli, yeni mezun ve asgari ücretle çalışıyor. Ailesiyle yaşadığından kira vermiyor ama bir birikimi de yok. Biz sponsor olsak doğum sebebi ile vize alabilir mi? Evimiz uygun, maaşımız uygun, masraflarını biz karşılayabiliriz. Gerçekten yardımına ihtiyacımız var ve gerçekten 2 hafta kalıp dönecek ama kendi ihtiyacımız için kızcağızın sağlam olmayan bir başvuruda red almasını istemiyoruz ve biraz çekiniyoruz. yardımcı olabilirseniz çok seviniriz. teşekkürler.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3955 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 391, 392, 393, 394, 395, 396  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: