İngiltere Vizesi Destek Forumu • İngiltere'de Yaşayan Türklerin Buluşma Noktası

Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 21 Eyl 2019 05:20

Tüm zamanlar UTC

.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 286 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 25, 26, 27, 28, 29  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 23 Eyl 2018 10:58 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Başak
ecaadependant yardimin icin cok tesekkurler, dedigin gibi yapacagim cunku Turkishworker dependant yok.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 24 Eyl 2018 08:42 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Burcu: Koç
Kitesurfer yazdı:
ecaadependant yardimin icin cok tesekkurler, dedigin gibi yapacagim cunku Turkishworker dependant yok.

Dependants more than 6 months diye bir secenek var galiba sizin kullanacaginiz form bu olmasi gerekir.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 24 Eyl 2018 09:05 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
tesekkurler ecaadependant, homeoffice email gonderdim bakalim nasil bir donus yapacaklar.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 01 Eki 2018 12:40 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü: Ankara Anlasmasi
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Neşeli
Burcu: Yay
Ben eşim için başvurduğumda 3 yıllığın ilk senesindeydim.

Başvuru yaptığım sıralarda son 3 aylık banka dökümlerime bakaaydınız ; normal hesapda 450,300,220 pound para vardı ve business hesapda da stabil 500 pound civarları vardı hep.

Burada ki olay sene de kaç paralık fatura kestiğiniz. Ben ilk 1 yıllığı aldığımda 19bin küsüratlık işim olmuştu. Bu sene Türk cemiyetinden insanlardanda iş alarak işimi büyüttüm ve sonucunda 23 bin küsüratlık fatura geçmişim vardı. Vergilermi ödedim. Başvuru yaparken avukatım bana şunu belirtmişti. İngiltere yasalarına göre bir kişinin günlük kazancı “-ÖRNEK VERİYORUM-“ 24 pound olacakmış ama ben faturalara baktığımızda günlük 84 pound kazancım varmış bir ay-30 günlük hesaplamada.

Adamlar buna dikkat ediyormuş ve en önemlisi de kalacak olduğumuz eve. Eşim hiç bir şekilde belge toplamadı. 1 tane dahi belge vermedi. Hepsi benim belgelerimdi.

23 Nisan’da başvurduk. Oturum kartında yazdığına göre 12 Temmuz’da depantant oturumunu almaya hak kazanmış ama vizesini 6 Eylül’de bastılar.

Süründürdüler bizi resmen! Ama yapıcak bir şey yok,sonuçta önemli olan almaktı.

3 yıllık başvuru tarihi ; 13 Şubat 2017,
3 yıllık başvuru bio ; geliş 3 Mart / Gönderme 9 Mart 2017,
3 yıllık oturum onayı ; 17 Temmuz 2017

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 08 Eki 2018 18:36 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Arkadaslar Merhaba,

Turkish worker dependant basvurusu icin gereken evraklari nerede bulabilirim ? basvuru online oldugu icin gerekli evrak listesini hic biryerde bulamadim yardimlarinizi rica ederim.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 01 Kas 2018 12:06 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Burcu: -
Arkadaslar ,
Ankara ant 3 yilligin icindeyim, esim ve oglum icin aile birlesimi basvurusu icin evraklari toparliyourum, bunlati tr ye gonderecem ve esim ordan basvuru yapacak, BRP kartimida gonderecekmiyim??? bu durumda basvuru sonucu gelene kadar UK disina cikamayacakmiyim tesekkulrer
selamlar

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 12 Oca 2019 20:44 
Kullanıcı avatarı
Merhaba,
Benim bir sorum olacakti, ben Vietnam ‘li birisiyle evliydim ve Ankara anlasmasinin ilk 1 yilligina bana bagimli olarak muracat etti. 1 yilin sonunda anlasamadik birbirimizle ve vizesi bittigi icin su an Vietnam’da. Bana copy if marriage certificate sordu ben de vermek istemiyorum cunku benden habersiz uzatma vizesine bagimli olarak muracat eder diye korkuyorum oyle bir ihtimal var mi? Benim onda banka evraklarim yok. Sadece marriage certificate ile bagimli vizesine muracat edebilir mi?

Cok tesekkurler

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 12 Mar 2019 21:40 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Vize Türü:
Burcu: Aslan
Merhabalar...Turkiye'den Turkish Business Person (Ankara Anl.) vize formları doldurulurken, aylık giderler kısmına başvuru sahibi olarak benim (kira, living cost vb gibi) giderlerimi mi yoksa aile bireylerinin tamamının giderleri mi yazılması gerekiyor. Çünkü dependant vize başvuru formlarında da onlar için aylık gider kira gideri vb gibi yazılması gereken yerler var. Bilgisi olan varsa yazabilirseniz sevinirim.
Misal: ev kirası total 1000 GBP aylık yazmak mı yoksa bunu dependant başvuru formlarında kişilere bölerek benim için 400 wife: 400 child 1: 100 child 2 : 100 şeklinde***
aylık living cost içinse total 1200 GBP yazmak mı yoksa dependant başvuru formlarında kişilere bölerek benim için 400 wife: 400 child 1: 200 child 2 : 200 şeklinde mi yazmak gerekiyor?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 13 Mar 2019 15:22 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Burcu: Aslan
taktingo yazdı:
Merhabalar...Turkiye'den Turkish Business Person (Ankara Anl.) vize formları doldurulurken, aylık giderler kısmına başvuru sahibi olarak benim (kira, living cost vb gibi) giderlerimi mi yoksa aile bireylerinin tamamının giderleri mi yazılması gerekiyor. Çünkü dependant vize başvuru formlarında da onlar için aylık gider kira gideri vb gibi yazılması gereken yerler var. Bilgisi olan varsa yazabilirseniz sevinirim.
Misal: ev kirası total 1000 GBP aylık yazmak mı yoksa bunu dependant başvuru formlarında kişilere bölerek benim için 400 wife: 400 child 1: 100 child 2 : 100 şeklinde***
aylık living cost içinse total 1200 GBP yazmak mı yoksa dependant başvuru formlarında kişilere bölerek benim için 400 wife: 400 child 1: 200 child 2 : 200 şeklinde mi yazmak gerekiyor?

Türkiye'den Ank. Anlş. için ailece başvuru yapıp bu aşamalardan geçen varsa yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar... :oops:

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 15 Mar 2019 10:12 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 2
Vize Türü:
Burcu: -
taktingo yazdı:
taktingo yazdı:

Türkiye'den Ank. Anlş. için ailece başvuru yapıp bu aşamalardan geçen varsa yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar... :oops:

Merhaba,

Genel olarak basvuru formu her birey icin ayni oldugundan bu karisikligi yasamaniz normal. Onemli olan ana basvurucu olarak sizin gider listenizdir, aile bireylerine bolmenize gerek yok. Esiniz ve cocugunuz icin ev kirasini girmeyip, sadece bireysel masraflarini girebilirsiniz.

Umarim yardimi olur.

3 Yillik Bio : 08 Kasim 2017
3 Yillik Sonuc : 21 Subat 2018 (3 yillik)

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 286 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 25, 26, 27, 28, 29  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: