Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 25 May 2020 18:30

Tüm zamanlar UTC

.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3 mesaj ] 
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 01 Şub 2020 20:21 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Koç
Merhaba ,
forumda arattım ama tam olarak cevapları bulamadım. Cevaplarınız çok yardımcı olacaktır.

1. eşim mali müşavir - onun üzerinden başvuru yapmamız halinde türkiyedeki belgesi yeterli olacak mıdır ? home office mali müşavirlik yapa bilir mi ? vize alırsa ingiltere de bir müşavirin yanında çalışması mı gerekiyor öncelikle.
2. kendi adıma başvuru yaparsam sgk dökümü olmayan bir meslek dalıyla başvuru yapabilir miyim. turizm mezunuyum fakat bilgisayar teknik servis işi yapıyorum.
3. türkiyede şirket kurup vergi levhası alırsam bu iş için bana faydası olur mu ?
4. orada home office olarak çalışmak istersem bankada göstermem gereken bütçeye yararı olur mu ?
5. direkt olarak ailemle birlikte başvuru yapıp eşim ve çocuğumla gidebiliyor muyum ?

Danışmanlık firmasıyla çalışmayı düşünmüyorum. bu konuda sıkıntı yaşar mıyım ?

teşekkürler.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 03 Şub 2020 09:09 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 2
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Burcu: Balık
Merhaba, kolay gelsin.

1. Accountant icin certification gerekiyor , certified olmadan bu isi yapabilir misiniz bilmiyorum.
2. Yapabilirsiniz ancak gelirinizi belgeleyebilmeniz lazim. Bu belge de sadece nakit para girisi olmaz, vergi verilmis bir gelir olmasi lazim. Sirket de olsa, bireysel de olsa farketmez, onemli olan vergisi verilmis yasal bir gelir oldugunu belgeleyebilmeniz.
3. Yeni sirket kuracaksaniz faydasi olmayacagini dusunuyorum, sonucta vergi levhasinda vergi olmayacak.
4. Evet yarari olur, Business Plan'da kira kismini dusmus olursunuz. Bankadaki paranizi iki kisim olarak dusunun, birincisi sirket kurma ve kar edene kadar isletme. Ikincisi yasamak icin kisisel giderleriniz.
5. Evet, beraber basvurmaniz daha iyi. Cok az belgeyle hepinize aliyorsunuz. Danismanlar sanirim ek basvuru olsun , daha cok para alayim diye dusunerek tek basvuruyu oneriyorlar ancak kisisel giderleri karsilayabiliyorsaniz hep beraber basvurmaniz daha kolay olur.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 13 Şub 2020 01:33 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Burcu: -
serhan1903 yazdı:
Merhaba ,
forumda arattım ama tam olarak cevapları bulamadım. Cevaplarınız çok yardımcı olacaktır.

1. eşim mali müşavir - onun üzerinden başvuru yapmamız halinde türkiyedeki belgesi yeterli olacak mıdır ? home office mali müşavirlik yapa bilir mi ? vize alırsa ingiltere de bir müşavirin yanında çalışması mı gerekiyor öncelikle.
2. kendi adıma başvuru yaparsam sgk dökümü olmayan bir meslek dalıyla başvuru yapabilir miyim. turizm mezunuyum fakat bilgisayar teknik servis işi yapıyorum.
3. türkiyede şirket kurup vergi levhası alırsam bu iş için bana faydası olur mu ?
4. orada home office olarak çalışmak istersem bankada göstermem gereken bütçeye yararı olur mu ?
5. direkt olarak ailemle birlikte başvuru yapıp eşim ve çocuğumla gidebiliyor muyum ?

Danışmanlık firmasıyla çalışmayı düşünmüyorum. bu konuda sıkıntı yaşar mıyım ?

teşekkürler.

merhaba serhan1903,
xiaedjdt da yorumuna katılmakla birlikte, mezun olduğunuz alan dışından başvuru yapabilirsiniz ancak yapmış olduğunuz iş ile ilgili SGK kaydı ve referans mektubu ile bunu ortaya koyabilirsiniz. Ayrıca profesyonel avukat danışmanlar ile çalışmanızı tavsiye ederim. www.sms-legal.com size yardımcı olacaktır. umarım yardımcı olabilmişimdir.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak: