Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 25 Şub 2020 16:38

Tüm zamanlar UTC

.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3 mesaj ] 
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 23 Oca 2020 01:08 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Var
Vize Türü: Settlement
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Mutlu
Burcu: Akrep
Merhaba,

Ögrenmek istedigim Brexit sebebiyle mevcut yerlesim izniyle suan Ingiltere de yasayan Turklerin bilmesi gereken bir yenilik, degisiklik var mi? Tum Avrupa ulkeleri vatandaslari ile ilgili bilgiler her gun konsolosluklar araciligiyla update ediliyor. Bizlere bir degisik olsa bu anonsu kim yapacak? Aranizda bilgisi olan varsa sevinirim.
Ilk 2.5 yillik vizemle Ingilteredeyim ama sanki birseyler degisebilir ve haberim olmaz gibi geliyor.
Cevap verenlere simdiden tesekkurler

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 25 Oca 2020 12:36 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 3
Vize Türü:
Ruh Hali: Yoğun
Burcu: -
Selam,

Brexit sureci herkesi etkileyecek ancak en basta ulkede Avrupa Birligi kanunlarina gore oturum almaya calisan gocmenleri etkiler diye dusunuyorum. Sizin oturumunuz hangi tur bilmiyorum ancak Ankara anlasmasi, ve bir EEA vatandasi ile evli oldugu icin oturum basvurusu yapacak olanlarin isleri zorlasacak, Ankara Anlasmasi EU ile Ankara arasinda imzalanan bir anlasma, dolayisiyla EU uyesi olmayacak UK artik bu anlasma uzerinden oturum vermeyecektir, Ankara ile Londra arasinda bir baska anlasma olursa o ayri.

Ama hukuk kurallari cercevesinde bu tur EU yasalari sayesinde UK nin birlikten ciktigi gune kadar basvurularini yapmis olanlarin oturum islemleri ve her turlu yasal haklari devam eder, birlikten ciktiktan sonra UK nin EU'nun gocmenlik anlasmalarina uymama hakki var, EU vatandaslarina nasil davranirsa EU ulkeleri de kendi ulkelerinde yasayan UK vatandaslarina ayni sekilde davranacaktir, ama EU disindan ucuncu ulke vatandaslari'nin oturum almasina karar verecek olan UK makamlari, EU vatandasi ile evli olup da oturum basvurusu yapanlara ne cevap verilecek bilmiyorum ama isler eskisi gibi kolay olmayacak, dedigim gibi hersey karsilikli olacak, bekleyip gorecegiz artik.

Brexit'in kimseye bir faydasi olmayacak sonuc olarak

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Oca 2020 17:15 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Vize Türü: Settlement
Ruh Hali: Mutlu
Burcu: Akrep
Merhaba,
Tesekkurler yanitiniz icin.
Ben Spouse visa ile bir senedir Ingilteredeyim. Ilk 2.5 yillik vizem bitip yenilemeye gecene kadar sanki cok zorluklar cikaracaklar gibi. Turk olarak EU vatandaslari kadar etkilenmeyecegimiz kesin. Malum bizler vize konularinda onlara gore daha tecrubeliyiz. Esim Ingiliz benim ama artik o da EU kategorisinden cikmis olacak Brexit ile dolayisiyla oturum almada cogu sey ayni mi kalir esit hale mi geliriz yoksa daha mi zorlasir hic bir fikrim yok. Telaslanmak icin 1.5 senem daha var ama umarim Brexit gerceklestikten sonra gidip bilgi alacagimiz yerler net bilgiye sahip olur. Herkese kolayliklar diliyorum.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak: