Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 09 Ara 2019 10:26

Tüm zamanlar UTC

.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 8 mesaj ] 
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 09 Eki 2019 07:06 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
Merhaba arkadaşlar,
Bir arkadaşım family permit aldı, ingiltere'de yaşayan ve çalışan eşini ziyaret edecek. Bu vize ile tek başına seyahat edebiliyor mu? Eşinin Türkiye'ye gelip de İngiltere'ye birlikte seyahat etmeleri mi gerekiyor? Vizenin üzerinde eş ismi yazdığından tek seyahatte kapıda sorun çıkarıyorlar mı? Ya da yanında evrak mı taşımalı.. Bilgisi olanlar yardımcı olursa çok sevinirim..

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 15 Eki 2019 23:55 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 2
Aldığı teşekkür: 2
Vize Türü:
Burcu: Başak
Merhaba, vizede eşinin de adı yazıyorsa y birlikte giriş yapmaları ya da eşinin de İngiltere bulunuyor olması gerekmekte. Benim de vizemde aynı ibare olduğundan ilk girişimde havalimanı polisi eşimi ve pasaportunu görmeden girişimi onaylamadı. İkincisinde telefonla konuşarak kabul etti. Üçüncüsünde ise sadece eşimi sordu ama görüşmeden girişimi onayladı.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 07 Kas 2019 09:30 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
çok teşekkürler yararlı bilgiler için, biraz polis insiyatifinde yani durum..

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 11 Kas 2019 13:26 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Riskli.Kesinlikle esinin yaninda olmasini istiyorlar. Eger yoksa isiniz sansa kalmis.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 11 Kas 2019 13:33 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 4
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Burcu: Terazi
nereden ne sekilde seyahat ettiginize de bagli olabilir. ben iki kere aldim family permit, belcika'da aldim, ve ikisinde de kendi basima giris yaptim ingiltere'ye hicbir sorun olmadan. belcika'dan eurostar'la giris yaptim ben ve esimle beraber seyahat edip etmedigimi sordular ama ben hayir deyince hic ustelemeden damgayi bastilar. denildigi gibi polise bagli bence de.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 13 Kas 2019 18:03 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Burcu: Aslan
İlk girişimi geçen hafta yaptım. Eşim ingiltere'deydi. Ben tek başıma geldim ve hiç bir sorun yaşamadan geçtim. Bir kaç klasik soru soruldu. Daha önce geldin mi ? Burada nerede kalacaksın? Adresin neresi seklinde bir iki soru sonrası hoşgeldin diyerek pasaportu onayladılar. Herhangi bir duruma karşı eşim de havaalanında bekliyordu zaten.

Eğer sorun çıksaydı savunmamı da şu şekilde yapmayı planlıyordum;

Birincisi , gov.uk da biryerde eşinizin yanınızda bulunması memurun işini kolaylaştıracaktır gibi bir ibare vardı. Kesinlikle eşinizle giriş yapmanız gerekli yoksa alınmazsınız diye bir şey yazmıyordu hiç biryerde.

İkincisi , FP Visa'da "to accompany" veya "to join" şeklinde bir ibare oluyormuş. Benimkinde to join (eşimin adı) yazıyordu. Vize'nin üzerinde eşimin yanımda olmasını bildiren hiç bir ibare olmadığı için ben de "to join" ibaresine güvendiğim için sorun yaşamayacağımı umarak gitmiştim ve yaşamadım da.

Eğer vizenizde "to accompany" ibaresi var ise bu konuda biraz daha temkinli olmanızda ve eşinizle girmenizde fayda var.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 03 Ara 2019 12:38 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü: EEA Family Permit
Merhaba, İngiltere’ye ilk girişimde eşim bana eşlik etti. Şimdi Türkiye’ye tek geri döndüm ve eşim İngiltere’de kaldı. İngiltere’de tek döneceğim ve pasaportumda To acc “eşimin soyismi” yazıyor. Tek giriş yapmamda sorun çıkar mı acaba? Teşekkürler.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 04 Ara 2019 19:46 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 12
Vize Türü: EU Pre-Settled
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
yagmurkoc yazdı:
Merhaba, İngiltere’ye ilk girişimde eşim bana eşlik etti. Şimdi Türkiye’ye tek geri döndüm ve eşim İngiltere’de kaldı. İngiltere’de tek döneceğim ve pasaportumda To acc “eşimin soyismi” yazıyor. Tek giriş yapmamda sorun çıkar mı acaba? Teşekkürler.

Kisisel tecrubeye dayali bir cevap yazmadan once isin resmi dayanagini paylasmak daha faydali olur diye dusunuyorum.

Hepimiz (EU vatandasi ile evli yada beraberligi olan non-EU olanlar) burada DIRECTIVE 2004/38/EC de tanimlanan haklar sebebi ile buradayiz. 42 maddelik ve olabildigince uzun olan bu dokumanin bizi encok ilgilendiren maddelerinden biri Artikel_6 dir ve orada soyle bir ifade vardir;

The provisions of paragraph 1 shall also apply to family members in possession of a valid
passport who are not nationals of a Member State, accompanying or joining the Union citizen.

Simdi, havaalanindaki memur bilmem kac cesit vizeyle muhattap olup birde EEA nin detaylarinin hepsini bilemeyeceginden, memura ve indiginiz havaalanina gore;

EU vatandasi esin nerede, esinin telefonu ne arayip soralim, yok ne zamandir buradasiniz, yok onda acc yaziyor sende join yaziyor vs. gibi sonu gelmeyen sorulardan birini, birkacini sorabiliyor, bazende hic birey sormuyor, ama yukaridanda anlayabileceginiz gibi EU vatandasi esiniz halihazirda burada ise sorun olmaz (yani herkesin tecrubesi farklilik gosterebilir ama sonucta kanun bellidir). Ayrica EEA family permit size multi giris cikis imkanida veriyor zaten. Lutfen sikinti etmeyin bunu, esinizde sizi havalanina almaya gelirse kafaniz biraz daha rahat eder.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 8 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak: