Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 20 Ağu 2019 06:06

Tüm zamanlar UTC

.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 15 Mar 2019 17:25 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4
Aldığı teşekkür: 8
Vize Durumu: Var
Vize Türü: Pre Settlement
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Oğlak
Merhaba arkadaşlar,

Birleşik Krallığa gidip yeni bir hayat kurmak isteyen hemen herkesin en büyük problemlerinden birisi ve belki de en önemlisi ev kiralama süreci olduğunu Birleşik Krallığa yerleşmeyi düşünen birçok insanın bildiği bir gerçek.Ev kiralamak için birçok süreç var ve bu süreçleri daha önce birçok arkadaş bu forumda belirli başlıklar altında dile getirdiler zaten bu yüzden bu detaylara girip kimseyi sıkmak istemiyorum.

Ben EEA FP vizesi ile bu ay sonunda Birleşik Krallığa taşınıyorum ve kiralık ev sorunumu daha gitmeden hallettim ve evimizi tuttum.Bunu da siz değerli arkadaşlar ile paylaşmak,eğer olabilirse insanlara bu sancılı süreçlerinde bir nebze de olsa yardımcı olmak istedim.

Süreç şu şekilde oldu ; Rightmove,zoopla gibi sitelerde ev ilanlarına bakarken birkaç emlak ajansına mail attım ve içlerinden bir tanesi mailime geri döndü ( çok şükür ki ) Geri dönüş yapan emlak danışmanına durumumu anlattaım ve nasıl bir ev aradığımı kendisine belirttim ve süreç başladı.Daha sonra bana bir başvuru formu gönderdi ve bu formu doldurup kendisine geri gönderdim.Vizem onaylandıktan sonra ise kendisine tekrar bir mail attım ve kesin gideceğim tarihi söyledim.Yaklaşık 1 ay gibi bir zamandan bahsediyorum.Daha sonra danışman bana uygun bir ev olduğunu v söyledi ve eğer benim içinde uygunsa bu ev ile ilerleyebileceğimiz söyledi ve ilerledik.Daha sonra şirket politikaları gereği tutacağım evi bana facetime ile a-z’ye heryerini gösterdi.Herşey okeylendiği için 200£ emlak komisyon ücretini gönderdim ve evi ilandan kaldırdılar.Bundan 1 hafta sonra benden vize,pasaport,türkiye de çalıştığıma ve gelirim olduğuna dair 3 aylık bordro ve 6 aylık kirayı peşin vereceğime dair banka hesabımın bakiyesine ait hesap cüzdanını istediler ve bende gönderdim.1 gün sonra da TDS şirketine yatırılmış olan 495£’lık depozito belgemizi ve ev ile ilgili sorumluluklarımızı ve detaylı bilgileri içeren bir mail aldık.(Bu arada ben 495£ depozito ücreti göndermedim,gittiğimizde 6 aylık kira ve depozitoyu birlikte vericem fakat buna rağmen depozitoyu ben parayı göndermeden yatırmışlar )

Şimdi diyebilirsiniz ki 6 aylık kirayı peşin verdikten sonra ben oraya gittikten sonra da ev bulurum ama o ev arama sürecinde otellere vereceğiniz paraları,dışarda yiyeceğiniz yemek ücretlerini,emlakçı emlakçı gezip size ev verecek birisini aramayı ve buna ayıracağınız zamanı düşünündüğünüzfe aradaki farkı daha iyi anlayabilirsiniz.

Ben Hull’a gidiyorum,ve eğer Hull’a gidecek olan arkadaşlar olursa özel mesaj ile benimle iletişime geçebilir ve kendilerini emlakçıya yönlendirebilirim.

Umarım birileri de benim gibi bu kolaylıktan faydalanabilir.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak: