Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 15 Ara 2019 15:35

Tüm zamanlar UTC

.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 146 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Eyl 2019 19:08 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 3
Aldığı teşekkür: 4
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Bilgin
Burcu: Başak
Zira benim uk girisi degil evlilik tarihini baz aldilar ben evlendikten 5-6 ay kadar sonra ukye girdim.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 06 Eyl 2019 10:20 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 1
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
yambaxx yazdı:
coni077 yazdı:
Eu vatandasi icin gelmiyor mail geliyor sadece eu vatandasil olmayan ese geliyor rezidans card

Eu vatandasinin esine eger hali hazirda bir karti yoksa geliyor.
Benim kartin 1-2 yil süresi daha vardi. Bana gelmedi. Lakin iyi oldu bu settelment scheme.
Benim normalde bu kartin bitis tarihinde almam gereken indefinity evliligimin 5. Yilini doldurdugum ayda alabilecegimi soylediler ki- bu bana en az 1 yil kazandiracak vatandasliga giden yolda.
Zira,
Evlendikten 5-6 ay sonra vizeyi alabildim, 6 ay sonra 5 yillikga basvurdum 2-3 ay sonrada onu verdiler. Bir de 1 yil indefinite i bekleyecektik. Yani 2021 ortalarinda indefinite 2022 de de vatandaslik olacakti. Simdi ise 2020 ortasinda indefinite 2021 ortasinda vatandaslik alabiliyorum.

Guzel oldu bu is.

Merhaba Yambaxx,
Farklı bir konuya değindin. Ben 2015 yılınında evlendim ve 2016 yılında buraya giriş yaptım. Bildiğim kadarıyla UK ye girdikten itibaren 5 yıl sonra ILR +1 vatandaşlık başvurusu yapılıyor( en azından benim bildiğim). Benim bildiğim ile 2021 başlarında ve 2022 dede ILR ve pasaport işlemlerini bitiriyorum. Fakat dediğin gibi evlilikten itibaren ise seneye ILR başvurusu gerçekleştirebiliyorum. Bu konuyu detaylıca anlatırsan sevinirim. Nereden öğrendin, kaynağı neresi ? Evliliğin UK dışında olması fark edermi? vs..
cevabını bekliyorum. Teşekkürler

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 06 Eyl 2019 10:58 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü:
Burcu: Balık
Merhaba Arkadaşlar dün basvurumu tamamladım.Basvuruya Bulgaristan'dan başvurdum.Bulgaristanda sadece Salı günleri çalışıyormuş TLS .Bana 17 eylüle tarih verdiler görüşme için.Bisey sorucam belkide Türkiye'den başvuru yapanların durumu farklı olabilir ama ben TLS ye gittiğimde pasaport haricinde herhangi bir evrak getirmem gerekiyormu?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 06 Eyl 2019 11:13 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 2
Aldığı teşekkür: 2
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Merhaba,
Ben tr deki TLS ye gittiğimde ne olur ne olmaz diye yüklediğim bütün sayfaların renkli fotokopilerini de yanımda götürmüştüm. Sistemlerinde problem olduğunu ve yüklemenin kendilerince ücretsiz yapılacağını söylemişlerdi. Bence siz de yanınızda birer fotokopilerini her ihtimale karşı bulundurun.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 06 Eyl 2019 11:53 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü: EEA Residence Card
Ruh Hali: Cesaretli
Burcu: Aslan
yambaxx yazdı:
Zira benim uk girisi degil evlilik tarihini baz aldilar ben evlendikten 5-6 ay kadar sonra ukye girdim.

Evlilik tarihim ile UK ta suresiz oturum suresinin nasil bir iliskisi oluyor acikcasi cozemedim ama eger oyleyse bizim evlilik 2011 yilindan :) nasil olacak simdi. ben direkt suresiz oturumami basvuracagim?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 06 Eyl 2019 14:38 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4
Vize Türü: EEA1
Ruh Hali: Yardımsever
Burcu: Koç
Merhaba Arkadaşlar

20 ağustosta profilo tls den başvuruyu yaptım. Başvuru öncesi gerekli evrakları uygulamadan yükledim, başvuruda sadece pasaportumu aldılar, yine de fotokopilerini götürmüştüm ama istemediler. Şuan itibariyle halen cevap gelmedi. tls sitesinden kontrol ettiğimde pasaportumun halen vize karar merkezinde olduğunu görüyorum.

Bu arada 28 ağustosta şöyle bir mail geldi. Sizlere de geldi mi bu? Acaba benden bir evrak mı bekliyorlar?

Quote - Alıntı:
Your online application has been received at the UK Decision Making Centre. Your application is currently being prepared for consideration by an Entry Clearance Officer.

If you have made a Settlement application (except for applications lodged in USA and Canada): you must ensure that your UK sponsor has sent all relevant supporting documentation to the UK Decision Making Centre in Sheffield. The documents should be arranged in this order: application form and relevant Appendix* (See below); English language evidence; relationship documents; maintenance documents; accommodation documents. If documents are not received a decision will be taken on the basis on the information that has been provided.

If you have already had your supporting documents scanned in at the Visa Application Centre, or if you have already sent them in to us, please ignore the request for documents.

Please note that UKVI aims to complete all Visit and Points Based System Visa applications within 15 working days and all Settlement Visa applications within 12 weeks of the application date. If it is not possible to complete your application within this timeframe a member of our team will contact you to explain why.

If you have paid for Priority Service, your application will be placed in front of the queue and assessed ahead of other non-priority visa applications others but may still take 12 weeks to conclude if we require further time to consider the application. As indicated in the terms of service, the amount paid for the priority service, as well as the visa fees, is not refundable if the visa application is refused or if the decision is delayed.

We regret that we are unable to respond to enquiries asking about the status of any application. Any status enquiry should be made to the international enquiry service, details of which are on the GOV.UK website. Staff at Embassies, visa processing centres and visa application centres cannot assist with visa enquiries. You may also wish to view the current processing times for applications made in your country.

If your application was made in a Visa Application Centre, the staff there will contact you when your documents are ready – please do not attend the Centre until you are requested to do so.

Please note that you are advised not to purchase flight tickets until you have secured a visa for travel to the UK.

*List of Appendices:
Appendix 1 - Children / Other Dependants
Appendix 2 - Spouse / Partner
Appendix 4 - Pre-flight family members of Refugees
Appendix 5 - Access Rights to Child

Further information is also available on the UK visas and immigration website.

Kind regards,

UK Decision Making Centre

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 06 Eyl 2019 15:01 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Sayin sachalist lutfen konuyu dogru grup altinda sorunuz.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 06 Eyl 2019 15:06 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4
Vize Türü: EEA1
Ruh Hali: Yardımsever
Burcu: Koç
TA1USA yazdı:
Sayin sachalist lutfen konuyu dogru grup altinda sorunuz.

Selamlar,
haklısınız, yanlış olmuş. Kusura bakmayın lütfen.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 06 Eyl 2019 15:18 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 3
Aldığı teşekkür: 4
Vize Türü:
Ruh Hali: Bilgin
TA1USA yazdı:
yambaxx yazdı:

Evlilik tarihim ile UK ta suresiz oturum suresinin nasil bir iliskisi oluyor acikcasi cozemedim ama eger oyleyse bizim evlilik 2011 yilindan :) nasil olacak simdi. ben direkt suresiz oturumami basvuracagim?

Vallaha ben de cozemedim lakin, ben de ukye yerlesmeden once evlendim, 5-6 ay tr de kaldim evlilikten sonra. Ona ragmen bana uk ye giris tarihimden 5 yil sonraya degil, evlilik tarihimden 5 yil sonrasina settlement alabilecegim soylendi homeoffice tarafindan. Bu arada benim esim 5-6 yildir ,zaten burada yasamaktaydi, biz evlendigimizde. Belki ona istinaden demislerdir. En iyisi bi homeoffice e danisin.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 06 Eyl 2019 15:40 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

yambaxx yazdı:
TA1USA yazdı:
yambaxx yazdı:

Vallaha ben de cozemedim lakin, ben de ukye yerlesmeden once evlendim, 5-6 ay tr de kaldim evlilikten sonra. Ona ragmen bana uk ye giris tarihimden 5 yil sonraya degil, evlilik tarihimden 5 yil sonrasina settlement alabilecegim soylendi homeoffice tarafindan. Bu arada benim esim 5-6 yildir ,zaten burada yasamaktaydi, biz evlendigimizde. Belki ona istinaden demislerdir. En iyisi bi homeoffice e danisin.

Adaletin tecellisini bizden once alacagindan bekleyelim gorelim sonrasinda emsal karar olarak elealip ataga geceriz :)
Ancak benim sorum hala aktif kaldi.
Sevgi ve saygilarla...

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 146 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: