Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 15 Ara 2019 15:34

Tüm zamanlar UTC

.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 146 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 20 Ağu 2019 09:20 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Var
Vize Türü: EEA1
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Yardımsever
Burcu: Koç
Selamlar herkese,

Ekim ayı başında EU vatandaşı eşim ile birlikte EEA vizesi ile UK'a gideceğiz ancak eşim 2 hafta kadar kalıp TR'ye geri dönecek. Bu arada daha önce ikimizinde aldığı Nino numaralarımız mevcut. Gittiğimiz ilk hafta kontratlı bir ev/oda vs. tutarak doğrudan ilk önce eşim sonrasında ben EUSS ya başvurabilir miyiz? Okuduklarımdan anladığım kadarıyla sadece geçerli bir adres olması yeterli gözüküyor?

Bilgi ve tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.
Teşekkürler.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 22 Ağu 2019 20:32 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 12
Vize Türü: EU Pre-Settled
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
Yeni tip residence card (uzerinde residence card of a family member of a union citizien degil, sadece SETTLEMENT yazan) almis olan arkadaslarin AB ulkelerine esleri ile vizesiz seyahatlerinde karsilasabilecekleri problemler ile ilgili zaman zaman paylasimlar yapiliyor. Bende su an Almanya icin Schengen vizesine basvuru yapiyorum ve ekrana asagidaki uyari geldi;

Please be aware this does not apply to holders of a residence card under the EU Scheme SETTLEMENT OR PRE-SETTLEMENT, please apply for a visa.

Hangi AB ulkeleri bunu tamamen uygulamaya basladi bilmiyorum ama Almanya yeni residence card lari non-EU vatandaslarin serbest dolasimi icin kabul etmiyecegini sitesinde belirtmis.

Bilginize :?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 23 Ağu 2019 12:33 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 2
Aldığı teşekkür: 2
Vize Türü: EEA Residence Card
Ruh Hali: Cesaretli
Burcu: Aslan
Sayin imbik oncelikle saygilarimi sunarim. zati haliniz iyidir umarim.

Bende duruma soyle yorum yapmak isterim;

AB Ingilizlere laf soylerken, kendiler AB vatandasi yakinina bu zorlugu yasatmalari, Insani cikisi savunmaya hatta anlasmasiz cikisa destek vermeye itiyor...

EEA2 QP + FP Başvuru :09/07/2018 LONDON
Resident Card Received on :11/09/2018
Sonuç : Olumlu

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 23 Ağu 2019 15:02 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 6
Aldığı teşekkür: 8
Vize Türü: Pre Settlement
Burcu: Oğlak
imbik yazdı:
Yeni tip residence card (uzerinde residence card of a family member of a union citizien degil, sadece SETTLEMENT yazan) almis olan arkadaslarin AB ulkelerine esleri ile vizesiz seyahatlerinde karsilasabilecekleri problemler ile ilgili zaman zaman paylasimlar yapiliyor. Bende su an Almanya icin Schengen vizesine basvuru yapiyorum ve ekrana asagidaki uyari geldi;

Please be aware this does not apply to holders of a residence card under the EU Scheme SETTLEMENT OR PRE-SETTLEMENT, please apply for a visa.

Hangi AB ulkeleri bunu tamamen uygulamaya basladi bilmiyorum ama Almanya yeni residence card lari non-EU vatandaslarin serbest dolasimi icin kabul etmiyecegini sitesinde belirtmis.

Bilginize :?

Paylaşımınız için teşekkürler,bende Fransa için vize almak ile uğraşacağım fakat kontrol amaçlı 6-7 ülkenin elçiliklerine mail attım ve içlerinden Avusturya vizeye ihtiyacım olmadığını ve hepinizin bildiği serbest dolaşım hakkımı belirten ab yasasını bana hatırlattılar.Her ülkenin bu şekilde farklı haraket ediyor olmasıda akıl alacak bir durum değil :)

Elçilikten gönderilen mail ;

Dear Sir/Madam,

Spouse / Dependant / Civil Partner of EU/EEA Nationals exercising their right of free movement:

You will NOT need a visa to visit Austria for a maximum of 90 days, if all of the following three criteria apply:

· A family member (spouse/civil partner or child) of an EU/EEA national
· AND if you hold a British “Residence Card of a Family Member of an EEA National” OR Residence Card of a Family Member of an EEA National OR Permanent Residence Card according to EU Directive 2004/38/EC (see "samples": Residence Documentation on the right hand side,
· AND if you are travelling together with or to the EU/EEA national
The Embassy advices to take a copy of proof of family relations (i.e. marriage certificate, birth certificate) if travelling without a visa. Also check with the airline if it will accept the type of residence permit without a visa, especially holders of ‘permanent residence card’. https://www.bmeia.gv.at/en/austrian-emb ... ed-a-visa/

If these three criteria are NOT fullfilled a visa is required in order to travel to Austria. In this case the normal Schengen visa requirements and regular visa fees apply.

Additional information regarding EU Directive 2004/38, family members of EU/EEA National, can be found on the website of the European Commission http://ec.europa.eu/dgs/home-affairs/wh ... dex_en.htm

Kind Regards,

Austrian Embassy London

Sevgiler,

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 25 Ağu 2019 15:41 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Vize Türü: AEE FP
Ruh Hali: Mutlu
ardayesilbag yazdı:
ozcanayyildiz yazdı:
Merhaba eşim için başvuru yapmıştık tecrübelerimizi aktarmak isterim ben EEA vatandaşıyım ve aynı şekilde başvurusunu yaptığımız EU Settlement scheme kabul görüldükten sonra herhangi bir kart gelmedi sadece atılan onay maili var EEA vatandaşı olmayan eşim için ise başvurudan sonra sırası ile 9 Temmuzda randevu alıp biyometrik verileri verdik 19 Temmuzda COA maili geldi sonrasındada 22 Temmuzda başvurunun onaylandığı ve oturum hakkını kazandığımız ile ilgili maili aldık şuan BRP kartını bekliyoruz. Bizde biyometrik verileri verdikten sonra herhangi bir haber çıkmadığından kuşkulanmıştık ama işleyiş bu şekilde oluyo. Umarım yardımcı olabilmişimdir Saygılar...
Bu arada bizede imbik kullanıcı adlı arkadaş yardımcı olmuştu teşekkürlerimi belirtmek isterim...

Merhaba, cevabınız için teşekkür ederim.

23 temmuz tarihinde pre- settlet olarak oturum aldım :) kartı bekliyorum. Mailden anladığım kadarıyla 10 gün içinde kartım gelmeli.

Ancak anlamadığım bir konu var. Ab vatandaşlarına başvuru onayından sonra kart gelmiyor mu ? Yorumlardan geldiğini okuduğumu hatırlıyorum?

Dostum ab vatandasi olmayan Kisi postayla mi gokdernek zorunda Bana bir yardimci olurmusun? Siteden anladigim kadariyla sadece abvatandaslari Telefon uygulamasiyla yapabiliyor

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 25 Ağu 2019 15:44 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Vize Türü: AEE FP
Ruh Hali: Mutlu
ardayesilbag yazdı:
oxbridge99 yazdı:
ardayesilbag yazdı:
ozcanayyildiz yazdı:
Merhaba eşim için başvuru yapmıştık tecrübelerimizi aktarmak isterim ben EEA vatandaşıyım ve aynı şekilde başvurusunu yaptığımız EU Settlement scheme kabul görüldükten sonra herhangi bir kart gelmedi sadece atılan onay maili var EEA vatandaşı olmayan eşim için ise başvurudan sonra sırası ile 9 Temmuzda randevu alıp biyometrik verileri verdik 19 Temmuzda COA maili geldi sonrasındada 22 Temmuzda başvurunun onaylandığı ve oturum hakkını kazandığımız ile ilgili maili aldık şuan BRP kartını bekliyoruz. Bizde biyometrik verileri verdikten sonra herhangi bir haber çıkmadığından kuşkulanmıştık ama işleyiş bu şekilde oluyo. Umarım yardımcı olabilmişimdir Saygılar...
Bu arada bizede imbik kullanıcı adlı arkadaş yardımcı olmuştu teşekkürlerimi belirtmek isterim...

23 temmuz tarihinde pre- settlet olarak oturum aldım :) kartı bekliyorum. Mailden anladığım kadarıyla 10 gün içinde kartım gelmeli.

Ancak anlamadığım bir konu var. Ab vatandaşlarına başvuru onayından sonra kart gelmiyor mu ? Yorumlardan geldiğini okuduğumu hatırlıyorum?

Merhabalar,

EU vatandaslarina kart gonderilmiyor,bilginize.

Merhaba oxbridge,

Cevabın için teşekkürler.

Benim residence card ım bugün itibariyle elime ulaştı. Yardım isteyen arkadaşlar olursa başımdan geçenleri aktarabilitim.

Selam, passport u postayla gonderdiniz acaba ? Ben nasil yapicam bilemedim yardim edermisiniz.
Teşekkürker.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Ağu 2019 07:03 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 6
Aldığı teşekkür: 8
Vize Türü: Pre Settlement
Burcu: Oğlak
Baki yazdı:
ardayesilbag yazdı:
oxbridge99 yazdı:
ardayesilbag yazdı:
ozcanayyildiz yazdı:

Merhabalar,

EU vatandaslarina kart gonderilmiyor,bilginize.

Merhaba oxbridge,

Cevabın için teşekkürler.

Benim residence card ım bugün itibariyle elime ulaştı. Yardım isteyen arkadaşlar olursa başımdan geçenleri aktarabilitim.

Selam, passport u postayla gonderdiniz acaba ? Ben nasil yapicam bilemedim yardim edermisiniz.
Teşekkürker.

Merhaba Baki Bey,

Residence kartınız hayırlı olsun :)
Pasaportu posta yolu ile Liverpool adresine göndereceksiniz.Pasaportunuzu güvenli gönderi seçeneği ile gönderin,yani pasaportunuz teslim alındığında sistem üzerinde teslim alındığına dair bilgiyi görebilin.

Sevgiler,

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 28 Ağu 2019 13:34 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 3
Vize Türü: EU Family Permit
Burcu: -
Merhabalar,

9 Ağustos tarihinde, eşim EEA Family Permit (FP) vizesini aldı. Eylül sonu eşim ve kızımla Londra'ya gitmeyi planlıyoruz. Özellikle "yakın zamanda" EEA FP vizesini alıp giden arkadaşlara bir sorum olacak.

İngiltere'de Brexit öncesi kalıcı oturum durumu hakkını kazanabilmek için gittikten sonra veya gitmeden önce izlememiz gereken süreç nedir? Mesela EEA2, Residence Card ve EEA Settlement Scheme gibi konulardan bahsediliyor. Bunlar tam olarak nedir ve online olarak nereden (web sitesi veya link) takip edip, süreci başlatabiliriz? Birden fazla farklı müracaat mı gerekiyor?

Hazırlıklı olmak adına, gereken evrakları, varsa ön koşulları ve adımları şimdiden öğrenmek istiyoruz.

İlgi ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 28 Ağu 2019 17:32 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Burcu: Başak
Merhaba,

Tam üstüne basmışınız aslında :))
Bu başlığı baştan okursanız bütün bilgilere ulaşabilirsiniz.
Biz de 3 gün önce euss başvurumuzu yaptık.

Herşey gönlünüzce olsun bol şanslar.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 28 Ağu 2019 20:37 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Burcu: Başak
Arkadaşlar merhaba,

Eşim ab vatandaşı ve 5 yıllık euss mektubu mail olarak geldi.
7gğn içerisinde biyometrik kartınızı almalısınız yazıyor.
Biz kart olmayacak diye biliyorduk yanlış mı anlıyoruz.

Aydınlatırsanız memnun oluruz.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 146 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: