Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 22 Ağu 2019 11:59

Tüm zamanlar UTC

.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3 mesaj ] 
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Mar 2019 14:04 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Akrep
Merhabalar, benim Türkiye'den aldığım İş yeri açma (ustalık) belgem var, Hali hazırda okul kantini işletiyorum. ancak londra'da okul kantini veya cafe açmak istesem, bu belgeme londra'da nerede denklik alabilirim, ya da bu belge orada geçerli midir ? Türkiye'de hiç bir kurumdan bilgi alamadım bu konuda, bilgisi olan varsa benimle paylaşabilir se çok sevinirim.Peşin teşekkürlerimle,

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 07 Mar 2019 12:13 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Akrep
arkadaşlar bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi acaba? ya da bu konuda nereden tam bir bilgi alabilirim.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 07 Mar 2019 19:30 
Kullanıcı avatarı
İngiltere’de okullar için yemekler devlet tarafından belirli bir yaşa kadar karşılanır özel şirketler yapar hijyen izinler vs büyük iş yani kantin hiç görmedim en azından ilk ve ortaokullarda. Sizin ustalık belgeniz nereden ve ne üzerine?
Pek tabi Cafe açabilirsiniz denklik naric den alınır zaten cafe vs açacaksanız bu konuda uzman bir avukat ile birlikte hareket etmenizi öneririm hijyen sertifikalarınız vs İSO ise burada da geçerli ama iş yeri açacaksanız belediye gelecek denetlemeye açmadan bu prosedürleri hep avukat ile halletmelisiniz bu ülkede hiç tecrübeniz yoksa. Zaten cafe açmak için diploma gerekmez sadece AA ile yapacaksanız o işi yaptığınızı uzman olduğunuzu yeterli ve kaynağı belirli paranız olduğunu ispat etmelisiniz
Şöyle örnek vereyim mesela turizm otelcilik lisesi bitirmiş bir aşçı İngiltere’de de aşçıdır halk eğitimden usta eğitici belgesi almış bir güzellik uzmanı bura da iş yeri açabilir belgesi geçerlidir ama özelden 6 aylık gene milli eğitim onaylı güzellik uzmanlığı sertifikası alan burada bu belge ile çalışamaz denklik de alamaz burada ki college gitmek zorunda belirli sınavları geçmek zorunda bildiğim kadarı ile 2 yıl falan okuyorlar. Bu örnekler umarım biraz yardımcı olur size bol şanslar diliyorum

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak: