Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 25 May 2019 01:49

Tüm zamanlar UTC

.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3 mesaj ] 
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Şub 2019 21:32 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Başak
Eklenti:
image1 (1).png
image1 (1).png [ 1.94 MiB | 630 kere görüntülendi ]

Eklenti:
image2.png
image2.png [ 244.77 KiB | 630 kere görüntülendi ]

Merhabalar böyle bir ret sonucu aldım . Anladığım kadarıyla yakın tarihte fazla para giriş yapmış hesabıma , diğeride kısa süreli çalışan ve sgk primiyle alakalı birşey sanırım .

Başvuru yaptıgımda 45 günlük çalışandım. Daha öncesinde girdi çıktı yaptım iş yerlerinden .
Şuan ki durum ;

Çalıştığım yerde halen devam etmekteyim , 5. ayım doldu 6. ayım dolduğunda tekrar başvuru yapacagım.
Başvuru yaptığım zaman 2000tl alıyordum şuan 2400tl maaş alıyorum.Sigorta primlerimiz yüksekten yatıyor. Harcamam yok tüm para birikime gidiyor . Hesabıma giren para sattığım motora ait noter kağıdım vs tüm belgelerim var paranın kaynağını rahat gösterebilirim . Fakat itiraz etmedim çünkü 45 günlük çalışan konusunda beklemekten başka yapabileceğim birşey yoktu.

Şuan başvuru yapsam kabul edilir mi ?

-Hesapta 8500TL para , bir seferde değil parça parça biriktirilmiş tutar.Maaş yattıkça hesapta biriktirdim.
-İngiltere / Londra ' da 10 günlük parası ödenmiş ( 750 Pound - 5250tl) otel rezervasyonu
-Gideceğim güne ait Türk Hava Yolları Gidiş - Dönüş Bileti parası ödenmiş
-Çalışmaya devam ettiğim şirkete ait son 6 Aylık maaş bordrom(halen çalışıyorum)
-Adli sicilim temiz
-Pasaportum 10 yıllık ( daha önce hiç giriş çıkış yapmadım) ilk defa İngiltereye gideceğim.
-Öğrenci belgem

Bu maddeler ve ret sebebini göz önünde bulundurursak sadece ama sadece İngiltere Turist Vizesi çıkarttırabilir miyim ?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Şub 2019 22:14 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Burcu: Başak
Türkçeye translate ile çevirdim ;

Gelecekte yapacağınız herhangi bir İngiltere vize başvurusu bireysel haklarına göre değerlendirilecektir, ancak başvurunuzdaki koşullar değişmedikçe reddedilmeniz muhtemeldir.
Bu kararla ilgili olarak, temyiz hakkı veya idari inceleme hakkı yoktur.
Bu kararın sebepleri bir sonraki sayfada belirtilmiştir. Saygılarımla.
+++++++++++++++++++++
Ziyaret vizesi başvurunuzu reddettim, çünkü paragraf şartlarını yerine getirdiğinizden memnun değilim. V4.2
+Giriş izni için bir ziyaretçi olarak başvurdunuz ve 7 gün boyunca turizm için Birleşik Krallık'ı ziyaret etmeyi planladığınızı belirttiniz.
+ Aşçı olarak çalıştığınızı ve bu işten aylık 2000 tl kazandığınızı belirtiyorsunuz. Bir çalışma mektubu ve maaş bordrosu sağladığınız halde, vermiş olduğunuz hesap özetleri bu gelirin bu kaynaktan alındığını göstermez. Sağladığınız SGK beyanı, işvereninizin sizin adınıza aylık SGK primi ödediğini göstermez.
+İngiltere'ye planladığınız seyahatin masrafını 5000 olarak tahmin ettiğiniz şekilde fon edeceğinizi belirtiyorsunuz.Finansal durumunuzu ve hedeflediğiniz ziyareti finanse etme kabiliyetinizi göstermek için adınıza, 15/11/18 itibariyle 6200 TL bakiye bakiyesi gösteren garanti bankasından bir banka beyanı verdiniz. bu hesabın 05/11/18 tarihine kadar uzatıldığını unutmayın. Belirtilen gelirinizle tutarsız olan bu tarihten sonra bu hesaba birçok mevduat var. Sağladığınız belgeler bu fonların kökenini göstermez ve bu fonların münhasır kullanımınız için gerçekten kullanımınıza sunulmasından memnun değilim. Bu bankanın finansal koşullarınızın doğru bir yansıması olmamasından da memnun değilim.
+Yukarıda verilenlere göre, kişisel ve finansal durumlarınızın belirtildiği gibi olduğundan memnun değilim. İngiltere’ye gerçekten ziyaretçi olarak girmeye çalıştığınızı veya ziyaretinizin sonunda İngiltere’yi terk edeceğinizi ayrıca, seyahatinizle ilgili tüm makul masrafları karşılamak için yeterli paranız olduğundan emin değilim.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 01 Mar 2019 18:43 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Burcu: -
Merhaba, bildiğim kadarıyla İngiltere turist vizesi red kararına itiraz etme hakkınız yok. Yeniden vize ücreti ödeyerek başvuru yapmanızı istiyorlar. Aynı belgelerle başvurursanız red alırsınız demişler.

Banka dökümünüzde, işveren mektubu ve maaş bordrosunda belirtilen maaş tutarının bu işverenden hesabınıza yattığı görünmüyor demişler. Sgk dökümünde işvereninizin herhangi bir prim ödemesi yok demişler. E-devlet çıktılarında sgk primleri birkaç ay gecikmeyle yansıyor diye biliyorum, belki siz 45 günlük çalışansınız diye prim yattığını görmemişlerdir. Şimdiki çıktınızda bu primler görünüyor mu?

15/11/2018’e kadar boş olan hesabınıza bu tarihten sonra aylık gelirinizle uyumlu olmayan ve kaynağı belirli olmayan para yatırmalar var demişler. Banka dökümünde işverenden gelen maaşın yattığı maaş hesabınızı bulundurmanız gerekiyor. Diğer birikim hesaplarını ayrıca eklersiniz.

Sizin verdiğiniz belgeler ışığında 3 maddeden size red vermişler. Aynı şekilde başvuru yaparsanız bence garanti red alırsınız. Size red verdikleri sebeplere bakıp resmi belgelerle bunlar değişti diye ispatlayacaksanız başvurun derim.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak: