İngiltere Vizesi Destek Forumu • İngiltere'de Yaşayan Türklerin Buluşma Noktası

Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 20 Eyl 2019 20:51

Tüm zamanlar UTC

.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 136 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 06 Haz 2019 07:05 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
Herkese merhaba
Yaklasik bir yildir Ingilterede yasiyorum ve ailemi getirmeye karar verdim. Ben ve iki cocugumuz EU pasaportumuz var. Esim icin vize basvurusunda bulunduk. Basvuru surecinde 5 yas ustu cocuklarin da evrak tesliminde bulunmalari gerektigi hususunda bir uyari okudum vizeye dahil edilmeleri icin. Sorum su, acaba EU pasaportu olan cocuk da mi basvuruya gidecek? Bu konuda bilgisi veya tecrubesi olan paylasirsa sevinirim. Tesekkurler.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 06 Haz 2019 17:22 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 10
Vize Durumu: Var
Vize Türü: EU Pre-Settled
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
arreos18 yazdı:
Herkese merhaba
Yaklasik bir yildir Ingilterede yasiyorum ve ailemi getirmeye karar verdim. Ben ve iki cocugumuz EU pasaportumuz var. Esim icin vize basvurusunda bulunduk. Basvuru surecinde 5 yas ustu cocuklarin da evrak tesliminde bulunmalari gerektigi hususunda bir uyari okudum vizeye dahil edilmeleri icin. Sorum su, acaba EU pasaportu olan cocuk da mi basvuruya gidecek? Bu konuda bilgisi veya tecrubesi olan paylasirsa sevinirim. Tesekkurler.

Tabiki de hayir! :?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 07 Haz 2019 21:51 
Kullanıcı avatarı
Karaman yazdı:
Merhabalar,
İyi bayramlar,

15 Mayıstaki EEA başvurumuza dün “başvurunuz teslime hazır” diye TLS’den mail geldi.
Olumlu mu olumsuz mu anlayamadım sizce bu olumlu mu demek yoksa pasaportu almadan bilemez miyiz.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 09 Haz 2019 07:31 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 10
Vize Türü: EU Pre-Settled
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Misafir yazdı:
Karaman yazdı:
Merhabalar,
İyi bayramlar,

15 Mayıstaki EEA başvurumuza dün “başvurunuz teslime hazır” diye TLS’den mail geldi.
Olumlu mu olumsuz mu anlayamadım sizce bu olumlu mu demek yoksa pasaportu almadan bilemez miyiz.

Sadece EEA icin degil, hicbir vizenin sonucunu pasaportunuzu elinize almadan bilemezsiniz.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 11 Haz 2019 17:49 
Kullanıcı avatarı
30 nisanda yapılan eea family permit vizesi için hala sonuç gelmedi ve tls contact a yazdığım mailde hala inceleme sürecinde diyor..neden bu kadar gecikti acaba?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 11 Haz 2019 19:54 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Dostlar selamlar,

Ben Bulgaristan vatandaşıyım ve şu anda İngiltere'de yaşıyorum. Çalışıyorum ama tek başına ev kiralamak pek de kolay olmadığı için iki katlı bir evde iki kişilik bir odada kalıyorum (doubleroom dedikleri). Buraya Şubat ayında taşındım ve çalışmaya başladım, Mayıs ayında da nişanlımla Türkiye'de evlendim. Gerekli işlemleri Bulgaristan'daki evlilik kaydımız için başlattık ancak eşimin buraya gelebilmesi için İngiltere'den AB Vatandaşı Bağımlısı Eş Vizesi almamız gerekiyormuş.

Konuyla alakalı olarak birkaç sorum var, daha önceden benzeri başvuruyu yapan dostlar yanıtlarsa çok sevinirim.

1- Paylaşımlı bir eve (double bedroom) eş durumu vizesi alabilir miyiz? Alırken problem çıkabilir mi?

2- Paylaşımlı evde yaşadığım için adıma Council Tax ödeniyor mu bilmiyorum, onu elbette soracağım ancak en azından eşim gelene kadar (vize sürecinde) kira vermek istemiyorum açıkçası. Dolayısıyla bunu belirtememek vizede bir sorun çıkarır mı? Haliyle adıma gelen bir fatura da yok eve dair.

3- Devletin internet sitelerinde talep edilen pek fazla bir belge yok ancak gördüğüm kadarıyla çok daha fazlası sunuluyor. Fazla belge sunmanın bir zararı olur mu?

4- Paylaşımlı ev için de tüm evin House Inspection Report'unu mu çıkarmamız gerek, yoksa sadece bizim odamız ve paylaşımlı alanlar için mi geçerli (Salon, Yemek Odası gibi)?

5- Tanıdıklarca yazılan referans mektuplarının İngilizce yazılması şart mıdır? Şart değilse avantajı olur mu yoksa hepsini her halükârda çeviriyorlar mı?

6- Kira kontratımı üç ayda bir yeniliyorum, tekrar yenileyeceğim bu süreçte ancak kontratta ortak paylaşım alanlarından bahsedilmiyor. Hazır yenileyecekken eklememiz veya dikkat etmemiz gereken detaylar nelerdir?

Bilen arkadaşlar yanıtlarsa çok sevinirim. Süreç bizim için yeni başlıyor, mümkün olduğunca pürüssüz işlesin istiyoruz.

İlginiz ve vaktiniz için teşekkürler.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 24 Haz 2019 14:11 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 2
Aldığı teşekkür: 1
Vize Türü:
Burcu: Başak
Merhabalar,

Sitedeki bilgiler doğrultusunda EEA FP başvurumuzu aracısız olarak getçekleştirdik. Bütün forum yazarlarına sonsuz teşekkürler.

Eşim bg+tr ben ise sadece tr vatandaşıyım.

15 Mayısda başvurduk 2 haftada olumlu olarak sonuçlandı.

Vizemde family member to acc x. Xxxx (eşimin adı) ibaresinden dolayı Hava Alanında eşimi sordular. Benden 1 ay önce geldiğini söyledim. Yüzyüze görüşmek istedi benimle ilgilenen pasaport polisi. Eşime birimi soru sormuş ve pasaportunu da Kontrol ettikten sonra benim girişe izin verdi. Eğer eşim o sırada orda olmasaydı geri göndereceğini de belirtti.

Bu arada eea family permit başvurumuza sadece evlilik cüzdanlarımızı ve eski birkaç resim ekledik. Herhangi bir banka veya varlık ile ilgili belge eklemedik.

Saygılarımla

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Haz 2019 14:31 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Merhabalar
EEa family permit ile yerleşmek için londraya geldik fakat sponsor olan avrupa birliği vatandaşı eşim 2 bebeğimizden dolayı uzun süre çalışamayacak ve sadece ben çalışacağım.Bu durumda 6 ay sonra vizemi uzatmak istediğimde sorun yaşarmıyız acaba bilgisi olan varsa yardımlarınızı rica ederim.

Şimdiden Teşekkürler

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Haz 2019 14:31 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Merhabalar
EEa family permit ile yerleşmek için londraya geldik fakat sponsor olan avrupa birliği vatandaşı eşim 2 bebeğimizden dolayı uzun süre çalışamayacak ve sadece ben çalışacağım.Bu durumda 6 ay sonra vizemi uzatmak istediğimde sorun yaşarmıyız acaba bilgisi olan varsa yardımlarınızı rica ederim.

Şimdiden Teşekkürler

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Tem 2019 10:34 
Kullanıcı avatarı
guest yazdı:
30 nisanda yapılan eea family permit vizesi için hala sonuç gelmedi ve tls contact a yazdığım mailde hala inceleme sürecinde diyor..neden bu kadar gecikti acaba?

cevap geldimi size bizde 7 mayıs basvurduk hala cevap yok mağlesef

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 136 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: