Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 22 Ağu 2019 11:44

Tüm zamanlar UTC

.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 180 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 11 Şub 2013 14:34 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Koç
ingiltereye aile ziyareti vizesi ile gitmek istiyorum orada ayrica dil egitimi alabilir miyim ?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 11 Şub 2013 15:18 
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 2152
Aldığı teşekkür: 1364
Vize Durumu: Var
Vize Türü: İngiliz Vatandaşı
Ruh Hali: Yorgun
Burcu: Oğlak
taneryilmaz20 yazdı:
ingiltereye aile ziyareti vizesi ile gitmek istiyorum orada ayrica dil egitimi alabilir miyim ?

Malesef boyle bir secenek yok arkadasim...

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 11 Şub 2013 16:33 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 14
Aldığı teşekkür: 127
Vize Türü:
Burcu: -
Merhabalar,

Ingiltere'de dil egitimi icin ziyaretci ogrenci veya Tier 4 ogrenci vizesine basvuru yapmaniz gerekir.. Aile ziyareti vizesi ile maalesef egitim alamazsiniz..

Saygilar,

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 11 Şub 2013 18:00 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
tesekkur ederim

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 28 Mar 2013 07:21 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 2
Vize Türü:
Burcu: Yay
gunaydın t&a.. aile ziyaret vizesine başvurmak istiyorum.. randevu alındı, form ve diğer evraklar tamam.. sadece banka dokumanım yok.. endonezyadaydım kasım ayından bu yana yenı geldım ve şu anda kıbrıstayım.. o yuzden bankayla bi işim olmadı son 4-5 aydır.. ama gelır belgeleyeblırıorum.. eşim amelıyat oldu bu evrakları koyduk dosyaya.. 3 çocuğumuz var. ve doktordan eşimin yardıma ıhtıyacı oldugunu gosteren mektuplarda var. bu durumda banka dokumanı sıkıntı olur mu? teşekkur ederım

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 29 Mar 2013 01:02 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Daha önce 2 kere red aldım. 2010 yılıda turist vizesi içn müracat 2011 yılında yerleşim vizesi için müracat ettim red aldım.Turist vizesi ile başvurduğumda yeni evliydim.Bir yıl sonra yerleşim vizesi için müracat ettim red aldım.Yerleşim vizesisi red aldığım gün eşim 1 aylık hamileydi.Şimdi nisan 20 de kızım 2 yaşını kutlayacak.Bu sefer de aile ziyareti vizesine başvurmayı düşünüyorum.Aldığım redlerin bu sefer aile ziyareti vizesi almama engel olur mu?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 29 Mar 2013 02:04 
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

gazebo34 yazdı:
Daha önce 2 kere red aldım. 2010 yılıda turist vizesi içn müracat 2011 yılında yerleşim vizesi için müracat ettim red aldım.Turist vizesi ile başvurduğumda yeni evliydim.Bir yıl sonra yerleşim vizesi için müracat ettim red aldım.Yerleşim vizesisi red aldığım gün eşim 1 aylık hamileydi.Şimdi nisan 20 de kızım 2 yaşını kutlayacak.Bu sefer de aile ziyareti vizesine başvurmayı düşünüyorum.Aldığım redlerin bu sefer aile ziyareti vizesi almama engel olur mu?

Merhaba onlar etken olmaz ama durumunuzda iyilesmenin olmasi lazim. 2 kere ret aldiniz diye yine alacaksiniz anlamina gelmez. Onemli olan ret sebeplerini curutmeniz...

Gerek turist vizesi gerekse yerlesim vizesinde ki ret sebeplerinizi yazabilirmisiniz ?
Temmuz 2012 oncesi basvurmussunuz yani isler o donemde cok daha kolaydi.
ret sebeplerinizi ve durumunuzu aciklarsaniz detaylica fikir verebiliriz

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 29 Mar 2013 23:51 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
İlginiz ve alakanıza şimdiden teşekkür ediyorum FATMA Hanım.
Öncelikle red cevaplarını size göndereyim.
Turist vizesi red mektubu
The Decision
• You intend to visit your sister in the UK.You state that you are employed as a driver since october 2009 earning 521tl( approx. £ 200) per month.You state that you do not have any other source of income and that you have savings.As evidence of your financal circumstances you have produced two bank accounts with large recent deposits not consistent with the history of the account.You have not satisfactorily explained why this is so,or where these recent deposits have come from.I am not satisfied that this is an accurate reflection of your circumstances.This means that I am not satisfied that your circumstances are such that you will leave the UK at the end of your visit and that your intentions ate as you claim.

• You claim to be financing this visit at a cost of 10172 tl (approximately £4000).Given your family and economic circumstances, I do not find it credible that you would spend so much Money on a holiday in the UK for the reasons you have given .I am therefore not satisfied that you have explained the true reason behind your trip at this time,which in turn leads me to conclude that,on the balance of probabilities ,you are not a genuine visitor and do not intend to leave the UK on completion of your proposed visit.

• You state that you will pay all the costs of your visit.However,taking account of my doubts with regards to your financal circumstances.I am not therefore satisfied,on the balance of probabilities that you will be able to maintain and accommodate yourself without taking employment or having recourse to public funds during your proposed visit.
YERLEŞİM VİZESİ RED MEKTUBU
• You intend to join your sponsor in the UK as her spouse.I note that you married on 23 October 2009 while your sponsor was stil legally married to someone else.I note that your sponsor received her Decree Absolute on 24 june 2010.This makes your marriage to your wife not legally binding and polygamous.I am therefore not satisfied that you are married to someone who is present and settled in the UK.281(i)
• You state that you met your sponsor on 21August 2008 and that your relationship started 14 july 2009.You claimed to have married on 23 October 2009.I note that on 28 may 2010 you made an application for entry clearance to the UK to visit your sister as a Family Visitor During this application you stated you were married and that your wife was called Derya Atagul,was a Turkish National living with you in turkey.However during this application you state that your wife is called Derya K.....,a British citizen living in the UK and has been so since 1990.You have not provided an explanation for this discrepancy.You state that you are in regular contact via telephone and call cards and have provided telephone bills showing calls from the UK to Turkey.Taking the above mentioned discrepancy into account and the fact that your wife is employed by a business owner by your family in the UK.I am not satisfied that these telephone calls while made to your telephone number were made for the purpose of subsisting your relationship with your sponsor.I note you have submitted photographs’ however these photographs’were taken during your sponsors visit to Turkey for he purpose of your claimed marriage.This does not show a subsisting relationship.I am therefore not satisfied that your relationship is subsisting and that you intend to live with your sponsor in the UK on a permanent basis as husband and wife.
• You state that your sponsor is employed as a waitress at Atagul LTD(a business owner by your family in the UK) since october 2009 earning L 610 per month.As evidence of your sponsors claimed employment you have provided a P60 for the 2009-5 April 2010 showing your sponsor to have earned L 348 from october 2009 until 5 April 2010.You have not provided any other satisfactory evidence of your wife’s claimed employment, income and financal circumstances.Furthermore you have not provided any satisfactory evidence of the accommodation which will be available to you in the UK.I am therefore not satisfied that you will be adequately maintained and accommodated in the UK without recourse to publicfunds.281(iv&v)
• I have therefore refused your application because I am not satisfied ,on the balance of probabilities,that you meet all of the requirements of the above paragraph(s) of the immigration Rules
Şimdi 2 yaşında bir kızım var ve eşim haftada 16 saat bir işyerinde çalışıyor ve ben aile ziyareti yapmak istiyorum.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 30 Mar 2013 12:24 
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Merhaba gazebo34
öncelikle belirtmek istiyorum ben Fatma hanım değilim. Fatma hanımın nicki sitede Bridgevisa

Aile yerleşimi vizenin reddine göre çok sakıncalı bir başvuru yapmışsın ve kusura bakma ama haklı gözüküyorlar.

Görünen şu aylık 521 tl maaşının olduğunu söylemişsin . Bankada çok büyük bir para göstermişsin ve bu paranın nereden geldiğini açıklamamışsın ve kaynak göstermemişsin ayrıca yakın zamanda koymuşsun bu parayı sanırım ve gidince orada £ 4000 pound harcayacağını söylemişsin. Bu para cidden çok büyük bir para aile ziyaretinde o kadar parayı nasıl harcayabileceğini cidden düşünemiyorum zaten o da mantıklı bulmamış ve belirtmiş. Bunların dışında kendi masraflarını kendin karşılayacağını söylemişsin ama 521 tl maaş ve 4000 pound harcama hedefi onlara mantıklı gelmemiş. Bu yüzden senin gerçek bir ziyaretçi olduğuna inanılmamış ve gidiş amacın farklı olarak görülüyor . Ülkeyi terketmeyeceğini düşünüyorlar...

Yerleşim vizesi başvuruna gelince

Yerleşim vizesi başvurun daha kötü ve içler acısı inanki. 2009 yılında evlendiğin eşin ayrıca ingilterede başkasıyla evliymiş. Kendisi bu şekilde aynı anda 2 farklı ülkede 2 evlilik yapmış gözüküyor ve cidden ben hayatımda böyle bir şey görmedim. Açıkçası bundan sonrada çok az şansınız var gözüküyor artık ...
Evliliğinin yasal olmadığını ve bir geçerliliğinin olmadığını belirtmişler. Ayrıca paylaştığın fotoğrafların bir ilişkiniz olduğunun samimiyetini vermediğini. Bunun yanında gösterilen telefon konuşmalarının telefon kartlarıyla yapıldığını ve o konuşmaların onunla senin aranda geçtiğinin kanıtının olmadığı, eşinin çalıştığı yerden kazandığı parayla ilgili vs. ve sözleşme gibi hiç birşeyi kanıt olarak sunmadığını ayrıca sizin yaşamayı planladığınız eve dair hiç bir kanıt göstermediğini , sizin oraya gidince devletten yardım alacağınıza inandıklarını ve bu sebeplerle yerleşim vizenize ret vermeye karar vermişler.

İşiniz cidden çok zor gözüküyor

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 30 Mar 2013 12:54 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Şimdi yeniden aile ziyareti vizesi almayı düşünüyorum.
Eşim ingilterede boşanmış sadece kağıt üzerinde evli gözüküyodu,resmi olarak da oradaki evliliği bitti.
Hamileliği süresince eşim türkiyeye geldi .Burada da kontrollerini yaptık.Eşim doğumunu ingilterede yaptı .Kızımın doğumunda eşim yanlızdı.Eşim ve kızım 7-8 aylıkken türkiyeye geldi.Yani geçen sene.Şimdi eşim çalışıor kızım ise kreşe gidiyor.
Ben ise küçük ölçekli bir şirketim var yerel gazetecilik yapıyorum.
Poligamiyi red aldıktan sonra öğrendim ve haklı olduklarını düşündüğüm için itiraz etmedim.Bence bizim evraklarımızı hazırlayan İngilteredeki kişi bunları vizeye başvurmadan önce bizi ikaz ederek bize söyleyseydi daha ciddi evrak hazırlardık yada düzeltip öyle müracat ederdik.Zaman maalesef kaybımız oldu.
Eşimin ayrıldığı eşinden de 2 çocuğu var,onlar da benim evlatlarım artık.Yani eşim 3 çocukla ingilterede ben ise istanbulda yaşıyorum.
Diğer oğlum ve kızım ingilterede okula gidiyor. Biri 13 diğeri 14 yaşında.en küçük kızım Nisan 20 DE 2 yaşına girecek.
Eşim türkiyeye gelişinde çocuklar orada yanlız kalıyorlar.Okulları vs var.Ben ise buraya geldiklerinde zaten işten kopuyorum.Kızımın kişisel gelişimi ve kişiliğinin oturması için babasına ihtiyacı olduğunu düşünüyorum.
Yani kısacası parçalanmış bir aile ve babasız büyüyen bir kızım ve ailem var.
Ben en azından ailemi bir ay da olsa gidip görmek ve döndüğümde tekrar yerleşim vizesine başvurmayı düşünüyorum.Artık daha önceki müracatlarımızda yaptığımız basit hataları yapmadan daha ciddi bir aile ziyareti vizesi yapmak istiyorum.Sizce bu sefer vize alabilir miyim???

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 180 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: