https://www.ingiltereforumu.com/

Herşey 4 yaşındaki kızımız için :)
https://www.ingiltereforumu.com/viewtopic.php?f=120&t=1525
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Yazar:  mithrandir [ 01 Ara 2019 21:46 ]
Mesaj Başlığı:  Herşey 4 yaşındaki kızımız için :)

Türkiye'den çıkıp yurtdışı alternatifi oluşturmak isteyen ve konuya vakıf olan her Ankara Anlaşmalı gibi biz de İngiltere'ye gelmeyi planlıyoruz. Amacımız sizin de çoğunuz gibi 4 yaşındaki kızımıza daha güzel bir gelecek sağlayabilmek. Ancak son derece acemi ve bilgisiziz. Sadece şunu biliyoruz. Başvuruyu yapan kimse öyle elini kolunu sallayarak iş başvurusu yapamıyor. Bu noktada da contractor çalışma üzerine bazı konuşmalara tanık olduk. Ama nedir ne değildir inanın bilmiyoruz. İlkokul çocuğuna anlatır gibi anlatırsanız çok ama çok seviniriz:) Başvuruyu finansal danışmanlık üzerine yapan kişi maaşlı olarak nasıl çalışabilir? Belirli aralıklarla fatura kesilmesi gerekiyor. Bu işlemler nasıl yürütülüyor. Çok teşekkürler :)

Umarım rencide edici yorumlar gelmez demekten de kendimi alamayacağım.

Yazar:  oersoy [ 02 Ara 2019 07:39 ]
Mesaj Başlığı:  Re: Herşey 4 yaşındaki kızımız için :)

Çocuk ile gelmeyi düşünüyorsanız double zor bunu baştan diyim. İngiltere'de tanıdığınız yoksa daha da zor bir sürec sizi bekler. Öncelikle bunu araştırın emin olun. Bu sebepten dolayı gelip dönen çok var.

Ankara anlaşması ile sadece kendi işinizi yapabilirsiniz. Belirlediğiniz çalışma alanında kontratlı olarak iş başvuruları yapabiliyorsunuz ama eşiniz başka şirketlerde çalışabilir. Ama eşiniz ve çocuğunuz ile aynı anda gitmeyi düşünüyorsanız göstereceğiniz parayı daha fazla göstermeniz ve onlara bakabildiğinizi göstermeniz lazım.

Ankara antlaşması ile geldiğinizden eşiniz sizden 3 kat bile para kazansa vize değerlendirmesinde şirketinizin mali durumu değerlendirilmeye alınır.

Youtube' da bunu anlatan çok video var. Onları izlebilirsiniz.

Yazar:  manhus78 [ 02 Ara 2019 20:32 ]
Mesaj Başlığı:  Re: Herşey 4 yaşındaki kızımız için :)

Esiniz full time calışma hakkına sahip olacak. Minimumda £1500 maas alsa bile her ay £500 bankadan çeker size elden verir. Sizde bu parayı anlastiginiz Turk firma sahiplerine elden verirsiniz. Onlarda sizin business hesabınıza £500 aylık gönderir, faturayı onlara verirsiniz. Senede £6000 yapar. Siz de contractor olarak calisabilirseniz aylık £500'lara gerek kalmaz. Ayrıca, Turkiye'de birikmiş paraniz varsa bu paradan £15000 kadarını Home Office'in size sormayacagi birinin hesabına koyun. Ilk vize başvurunuzda bu para gözükmesin. Home Office bilmesin. Bir sene icinde iki defa Turkiye'ye gidip bu parayı elden ülkeye sokun ve yine firmalara verin. Sirketinize £15000 sokunca + £6000 rahatça 3 yıllık vizeyi alirsiniz. Esiniz daha yüksek maas alırsa size daha fazla elden verir.

AA'lilarin cogu 2. 3. müşteri kanıtı icin elden para verip firmalara fatura kestiriyorlar. Sizde boyle yaparsınız.

Yazar:  mithrandir [ 03 Ara 2019 08:55 ]
Mesaj Başlığı:  Re: Herşey 4 yaşındaki kızımız için :)

Cevap veren arkadaşlara çok teşekkür ederim. Bizim için çok değerliydi. Sağ olun

1. sayfa (Toplam 1 sayfa) Tüm zamanlar UTC
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/