https://www.ingiltereforumu.com/

Ankara anlaşması üstüne civil partnership?
https://www.ingiltereforumu.com/viewtopic.php?f=118&t=1604
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Yazar:  citrineist [ 28 Nis 2020 14:07 ]
Mesaj Başlığı:  Ankara anlaşması üstüne civil partnership?

Herkese merhabalar,
Ben Ankara anlaşmasıyla yaklaşık 4 senedir (ondan öncesinde de bir iki senelik üniversite öğrenciliğim vardı İngiltere'de) çalışıyorum. Partnerim Yunan ve bir ilkokulda öğretmenlik yapıyor permanent olarak.

1,5 senedir beraber yaşıyoruz ve iki senedir de beraberiz. Geçenlerde kendisi, bana AA vizesinden çektiğim sıkıntıları gördükten sonra (iş redleri, alanımdaki yetenek yarışmalarına dahi vizemden ötürü girememem vb.) bana Civil partnership yapsak olmaz mı dedi, teklif ondan gelince ben de araştırmak istedim.

AA vizesinde hali hazırda çalışıyorken civil partnership yapmanın süreci hakkında bilgisi olan var mıdır? Artıları eksileri ne olur, vb. gibi. Gerçekten deneyimlerden birkaç bilgi edinmek beni çok mutlu eder.

Şimdiden teşekkürler :)

Yazar:  grosvenorave [ 30 Nis 2020 18:58 ]
Mesaj Başlığı:  Re: Ankara anlaşması üstüne civil partnership?

Ankara anlasmasiyla 5 seneyi doldurunca indefinite leave to remain basvurusu yapabiliyorsun. Su an civil partnership yapar ve spousal vizeye gecersen o haktan vazgecmis olacaksin, spousal vize uzerinden ilr basvurusu icin bir 5 sene daha beklemen gerekecek, yani sayac sifirlanacak. Acil bir durum yoksa spousala gecme, AA ile 5 seneyi doldurmayi bekle derim.

1. sayfa (Toplam 1 sayfa) Tüm zamanlar UTC
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/