Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 26 Tem 2017 08:39

Tüm zamanlar UTC

TÜRKİYE CANIM FEDA
TÜRKİYE CANIM FEDA
.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 42 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 18 Tem 2016 11:45 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Stresli
Burcu: -
Merhaba;
Bu hafta içinde vize başvurumu yapacağım fakat en mantıklı şekilde yapmak istiyorum. Durumum biraz ekstrem bir durum olduğu için benzer bir durumda ne yapmak gerektiğine dair bilgiye ulaşamadım. Konu hakkında bilginiz varsa yardımcı olabilir misiniz?

Özetle durumumdan bahsedeyim; :|
*Daha önce Yunanistan, Belçika, Italya, Bulgaristan, Rusya ve Almanya'ya gittim ve eski pasaportlarım elimde mevcut. Fakat İngiltere veya ABD'ye daha önce gitmedim.

*Üniversite mezunuyum, askerden yeni döndüm, asteğmen olarak (yani ücret alarak) yaptım ve 14 Mayıs'da yani 2 ay önce görevimi tamamladım. Askerden önce bir buçuk yıl çalışma geçmişim mevcut ama döndükten sonra çalışmadım ve iş başvurusu yapmadan önce bir İngiltere seyahati gerçekleştirmek istiyorum. Çünkü bir yere girip 1 ay sonra izin istemeyi hiç bir firma kabul etmez.

*On bin lira kadar bankada gösterebileceğim birikimim var fakat çalışmadığım için aile sponsorluğu altında başvurmak daha mantıklı olur diye düşündüm. Turist acentalarından da bu yönde tavsiye aldım.

Kısa sorular; :?
*Kız arkadaşım İngiltere'de yaşıyor ve asıl gitme amacım onu görmek, onunla kalmak (davetiye de alabilirim). Fakat acentalar bunu bildirmemin soru işaretleri doğuracağını ve doğrudan otel rezervasyonu bildirmemin daha sağlıklı sonuçlar getireceğini söylediler. Bu konudaki görüşünüz nedir?

*Aile sponsorluğu evraklarına tam ulaşamadım fakat aklıma gelen gösterebileceğimiz evraklar;
- Annem üzerine bir adet araba ve şahıs firması (ayrıca firma üzerine bir araç daha mevcut)
- Babam üzerine bir adet ev (fakat babamı Ekim ayında kaybettik ve kısa zaman içinde mirası üzerimize geçirmemiz mümkün değil) - Bu evrağı gösterebilir miyiz/göstermeli miyiz?

*Ayrıca annem emekli ve asgarisini ödediğimiz bir takım kredi kartı borcumuz var. Bu durum problem yaratır mı?

Asıl soru; :oops:
Vizeye başvururken aile sponsorluğu altında mı yoksa kendi koşullarım altında mı başvurmam alma ihtimalimi güçlendirir? Bu koşullar altında ne derecede bir alma ihtimalinden bahsedebiliriz?

Şimdiden ilginiz için teşekkür ederim...
Sevgiler

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 18 Tem 2016 19:43 
Kaptan
Kaptan
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 27
Aldığı teşekkür: 252
Vize Durumu: Var
Vize Türü: İndefinite
Vize Statüsü: Sonuçlanmasını Bekliyor
Ruh Hali: Mutlu
Burcu: Aslan
Benim kendi tavsiyem asla kız arkadaşından hatta varsa akrabandan bahsetme eksi not olur her zaman direk kalıcı gözü ile bakarlar.Ailenin sponsorluğunu kullanman basvuru için iyi ama abartmadan kanıtlıyabileceğin miktarlarda göster basvuru yapacaksın diye son 2 aya yuklenme bankada..Başınız sağolsun evi gösterebilirsin babamın diyip neticede bunlar orjinal belgeye bakıyorlar tapu da çalışmıyorlar.En sonunda belgelerini hazırladığın zaman kendını vize memurunun yerine koyup belgelerine bak eger sen inanıyorsan zaten vize almışşsın demektir :D Yalnız sunuda unutma çok iyi hazırlanmıs belgeler bıle red alabılıyor

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 18 Tem 2016 20:09 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Stresli
londoneye4168;

Tavsiye için teşekkürler, ben de öyle düşünmüştüm :)

Bazı forumlarda her belgenin İngilizce (hatta bazılarında yeminle tercümandan) çevirisi gerektiği yazıyor, bilginiz var mıdır?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 18 Tem 2016 20:30 
Site Müdavimi
Site Müdavimi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 42
Aldığı teşekkür: 145
Vize Türü: Ankara Anlaşması
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Yardımsever
bcan gerek yok....Tercümanlara o kadar para verilmez....Evraklarınızı inceleyen görevliler en az sizin kadar Türkçe biliyor.Neyin ne olduğunu biliyorlar...

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 18 Tem 2016 21:13 
Uzman Yazar
Uzman Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 14
Aldığı teşekkür: 100
Vize Türü: ECAA 2
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Koç
Başvuru esnasında yalan söylemeye gerek yok. Kız arkadaşını görmeye gideceğini söyleyebilirsin.

Hali hazırda 10000 lira paran var. Bu nedenle sponsora ihtiyacın yok. Zannediyorum bunu askerlik görevini yaparken biriktirdin. Bordro veriyor muydu askeriye bilmiyorum. Tüm bu bordroları koy başvuruna. 1 haftalık bir seyahat planı yap. Uçak bileti alma. Ama almayı düşündüğün tarihleri gösteren ekran görüntülerinin çıktılarını başvuruna ekle.

Bir kapak yazısı yazmalısın. Şu şu tarihlerde iş hayatıma atılmadan önce İngiltere'ye gidip kız arkadaşımı görmek istiyorum. Hesabımda şu kadar para var ve bu parayı Asteğmen olarak yaptığım askerlik görevim sırasında biriktirdim. Bu paranın bir kısmını yapacağım seyahat sırasında kullanacağım. Askerlik sonrası bir tatil gerçekleştirip şu tarihte döndükten sonra iş hayatıma başlayacağım. Kız arkadaşında kalacaksan, onun adını soyadını adresini ve iletişim bilgilerini de belirt. Kız arkadaşından da bir yazı alabilirsin. Erkek arkadaşım beni şu şu tarihlerde ziyaret edecektir gibisinden.

Türkiye'deki aile bağlarını göstermesi açısından anne ve baba ile ilgili bahsettiğin evrakları ekleyebilirsin.
Kredi kartı borçlarını karıştırmaya gerek yok.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 18 Tem 2016 21:19 
Kaptan
Kaptan
Kullanıcı avatarı

Bu gun 100 danısmana sor bence kızarkadasını karıstırma der .Cunku ustumuze yapısmıs kusura bakma geri dönmeme olayı onun ıcın ben yıne dıyorum - puandır.Belki baska ulkeler ıcın + olabılır ama bızım ıcın anne baba kardes harıcınde akraba bie - puandır.Bu benım gordugum ve kendı dusuncem

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 18 Tem 2016 21:40 
Uzman Yazar
Uzman Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 14
Aldığı teşekkür: 100
Vize Türü: ECAA 2
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Koç
Tabii ki garantiye alacağı düşünülüyorsa hotel ve turistik seyahat şeklinde planlanabilir. Ama kız arkadaşımı ziyaret edeceğim deyip vize alan insanlar da var. Kanunlar kurallar belli. Kız arkadaşın yanında kaçak kalmaya kalksan zaten enselenirsin. Turistik vizeyle zaten evlilik de yapılamıyor. Buradaki tek sıkıntı şu anda işsiz olması. Ama seyahat etmesini engelleyecek bir durum değil bu. Ek olarak başvurusuna iş aradığına dair CV'sini, online iş ilan sitelerindeki profillerinin çıktılarını, başvuru yaptığı yerlerle olan e-mail yazışmalarını da ekleyebilir.

Danışmanları anlıyorum ama insanları yalan beyana itmelerini doğru bulmuyorum.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 18 Tem 2016 21:53 
Kaptan
Kaptan
Kullanıcı avatarı

Bu yalan beyan degıl eger dogrular gerekırse zaten hıc basvuru yapmasın nıyet bellı :D:D Ama bu gun vize memurunun onune gelen dosyada askerden yenı donmus calısmayan elinde toplu parası olan Ingılterede kız arkadası olan bır basvuru gorse sızce ne cevap verır? :D

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 Tem 2016 10:54 
Site Müdavimi
Site Müdavimi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 42
Aldığı teşekkür: 145
Vize Türü: Ankara Anlaşması
Ruh Hali: Yardımsever
Her türlü bir - durum var çalışmıyor askerden yeni gelmiş her ne kadar bahsetse de bahsetmese de kız arkadaşı var kısacası potansiyel göçmen statüsünde....Umarım alabilirsin...

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 Tem 2016 11:06 
Kaptan
Kaptan
Kullanıcı avatarı

Bizim düşündüğümüz gibi düşünüyor vize memurları onun için bahsetme dedim

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 42 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: