Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 20 Eyl 2017 10:58

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 12 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 12 Şub 2013 20:10 
Forumvisa4UK - Multi Süper Üye (+5000 Mesaj)
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4611
Aldığı teşekkür: 3123
Vize Durumu: Var
Vize Türü: İngiliz Vatandaşı
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Yorgun
Burcu: Oğlak
Acemilik 2 yıla mal oldu ama sonunda başardık !

Merhaba arkadaşlar yeni açılan vize başarı hikayeni paylaş kısmında bende kendi hikayemi paylaşmak istiyorum...

Eşimle 3 yıl önce bugün İstanbul'da tanıştık. (12.02.2010) 4-5 ay sonra evlilik kararı aldık ve bununla ilgili hiç bir şey bilmiyorduk. Turist vizesiyle buraya gelip evlenebileceğimizi ardından ise işin çok zor olmayacağını düşünüyorduk. Şişli'de Medya vizeye gittik ve durumu açıkladık ama bizi uyarmamışlardı ve ilk vize başvurumu turist vizesi olarak sanırım Ekim 2010'da yaptık. 3 hafta sonra ret kararı geldi ve sebeplerini incelediğimde maaşımın düşük olduğu (1000 tl) , sponsorumun payslipslerini paylaşmadığını yazmışlardı. Gidip geri dönmeyeceğimi düşünüyorlardı. 7 yıldır aynı şirkette çalışıyordum ve 35 günlük izinli olduğumu gösteren belge vardı. Bu retten sonra 2.başvuruyu hemen ardından payslipsleri de ekleyerek tekrar yaptık. Bu sefer sadece yine maaşımın düşük olduğunu belirtmişlerdi. Halbuki banka hesabımda oldukça yüksek bir oranda TL vardı ve sponsorum zaten tüm masraflarımı karşılayacağını belirtmiş ve kanıtlar sunmuştu. Ama olay turist vizesi olunca haksız sebeplerle de kafalarına göre retler verebiliyorlar itiraz hakkımızın olmadığı için.

Bunun ardından biz bir çok şikayet mektupları yazdık ama tabiki hiç bir şey değişmedi.
Daha sonra bu retten 1 ay sonra ben askere gitmeliydim ve kısa dönem olarak askerliğimi yapıp Haziran 2011 de geldim. Bu süreçten sonra 1 yıl sürecek olan bir ingilizce kursuna başladım ve planıma göre 2012 Haziran'da kursum bitecekti bu yüzden acele etmeme gerek yoktu artık.
Askerden sonra eski işime dönmedim ve kursa başladım. Bu arada 3. bir başvuru daha yaptık bu seferkisi farklıydı Civilpartnership visitor olarak başvurdum ve bu sefer tüm ilişkimden bahsetmiştim ve bunu danışman kullanmadan yapmıştık...

Bu sefer kesin alacağımı düşünürken yine ret geldi ve sebep olarak çalışmıyor oluşum gösterildi. Buna anlam veremiyordum çünkü partnerim zaten herşeyi karşılayacağını belirtiyordu ama sonuç hiç bir zaman değişmiyordu. Ayrıca bu 3. başvuruda madem böyle bir romantik ilişki içerisindesin neden bunu daha önceki 2 başvurunda belirtmedin falan yazmışlardı. Bizde emaille bu durumun yanlış yönlendirmelerden dolayı olduğunu falan yazmıştık.

Bu olay bize çok güzel bir ders verdi ve artık İngiltere'den uzman bir avukat ile yola çıkmamız gerektiğini anladık . Bu benim son denemem olacaktı. Eşim LGBTT derneğinin düzenlemiş olduğu free advice toplantılarına katıldı ve orada bir avukatla görüştü. Avukatın dediği neden en başında kendisine gelmediğimizdi. Eğer en başından gelinmiş olsaydı bunların hiç birisi yaşanmadan çözebileceğini söyledi.
Biz artık herşeyi göze almıştık. Avukat ücreti vs. her türlü şeyi göze alarak 4. denememizi gerçekleştirmeye başlıyorduk. Avukatımız başvuru sonuçlanana kadar para almayacağını söyledi ve bu bize çok güzel moral vermişti. Ayrıca eşime benim öncelikle sınava girmem gerektiğini söylemişti. O güne kadar sınavlardan bir haberdim. İnternette yaptığım araştırma sonucunda Beşiktaş'ta British Side kurumunun aracı olarak düzenlemiş olduğu Cambridge Ket sınavına girdim. Bu sınav sonrasında 88 puan alarak sertifikamı aldım ve sertifikam 1 ay sonra elime ulaştı. Bu saatten sonra başvuruya başlamak için hiç bir neden kalmamıştı.
Eşim orada tüm evraklarını topladıktan ve hazırlandıktan sonra (ki çok bişey verdiğimizi hatırlamıyorum)
Oradan başvuruyu avukat ile birlikte yaptılar ve eşim tüm evrakları İstanbul'a getirdi.

Randevu tarihimiz 22 Mart 2012 idi. Başvuru türümüz ise "proposed civil partnership" di. Bu bir nişanlılık vizesi türü ve İngiltere'ye gelip evlendikten sonra tekrar başvuru yapmamız gerekiyordu. 2. Başvurunun ismi ise FLR-M (Further leave to remain). Benim eklediğim evraklar sadece pasaportum , biometric fotoğraflar , Üniversite diplomam , Ket sertifikam , Dilko da o süre içerisinde Upper Intermediate öğrencisi olduğumu gösteren belge (Advanced ile bitirdim daha sonra ilerleyen sürede ) ilişkiyi kanıtlayan email , telefon görüşmesi çıktıları ve 88 fotoğraf , tatil otel ve uçak dökümlerimiz.
Eşimin verdiği ise banka dökümleri ve payslipsleri ve kira gelirini gösteren belge ile yaşadığımız evin dökümleriydi . Başka bir şey hatırlayamıyorum sanırım yoktu.
Resim
Randevu günü gidip evrakları şişli de bulunan world bridge'e teslim ettiğimde biometric fotoğrafım kabul edilmedi çünkü schengen fotoğrafı dediler onlar için ve orada yeniden çekildim. Daha sonra beklemekten başka birşey kalmamıştı bizim için ve çok geçmeden 57.günde (C.tesi pazar ve özel günler dahil) Vize sonucum açıklandı. Bu arada 56. günde David Reddaway'e mail atmıştık ve olanları protesto etmiştik. Kendisi de bize ilgileneceğini yazdı ertesi gün vizemiz onaylanmıştı. Bu bekleme süresinde bu arada biz İngiliz Milletvekiline de şikayet etmiştik ve kendisi konsolosluktan savunma almıştı daha önce ki retler için vs.

57. Gün yani 18 Mayıs 2012'de Şişli'de bulunan world bridge'e gittik ve dosyalarımızı aldık. Orayı bilenler bilirler orada bir Burger King var hemen oraya geçtik ve oturduk eşime açtırdım dosyayı.

Resim

Daha önceki deneyimlerimde hep ben açardım ve ret çıkardı. Birde Ret mektubu ilk ikisinde en öndeydi. Sonuncusunda en altta katlanmış haldeydi. Bu yüzden 3.sünde büyük hayal kırıklığına uğramıştım. Neyse eşim tüm dosyaları herşeyi çıkarttı. Fotoğraflar vesaire tüm belgeleri bir kenara ayırdık. Öncelikle kağıt olan evrakları incelemeye başladık en üst sayfada ret mektubu yoktu tek tek kontrol etttik sonuna kadar ve çıkmamıştı. Büyük bir heyecan içindeydik ama hala kesin birşey çıkacak diyerek inanamıyorduk. Pasaportu açtı eşim en son sayfaya baktık ilk retlerin olduğu yere . Gözüm orada 4. reddi aradı ama bulamadık sonra ilk sayfaya döndük ki 2. sayfa da vizeyi gördük :) Çok mutlu olmuştuk ve sonunda tabiki göz yaşları :))

Bu süreç bizim için çok stresli geçmişti ve 2 yılımız resmen ziyan oldu. Ama belkide böyle daha hayırlıydı çünkü askerliğimi ve dil eğitimimi de çıkartmıştım aradan.

Vize başlangıç tarihim 1 Temmuz'du ve ben 5 Temmuz'da İngiltere'ye giriş yaptım. 15 Apustos'da evliliğimi gerçekleştirdim. 21 Eylül'de FLR-M vizemi almıştım.

Bu yaşadıklarımızdan sonra bu forum sayfasını açmaya ve insanlara yardımcı olmaya karar verdim . Daha fazla insan üzülmesin ve bizim gibi acı çekmesin diye.

Sevgilerle :)

FACEBOOK GRUP : https://www.facebook.com/groups/ingiltereforumu/

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 15 Şub 2013 15:36 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 32
Aldığı teşekkür: 62
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
Gercekten cok zorlu bi surec olmus t&a, ama en sonunda mutlu sona ulasmissiniz. Eminim yeni basvuru yapan arkadaslar icin (benim gibi :) ) cok bilgilendiri olucaktir.

Buarada burger king'e gidip dosyayi acma bolumu cok heyecanli olmali, ben bile o duyguyu yasadim okurken. Darisi bizim basimiza.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 16 Şub 2013 15:46 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 8
Aldığı teşekkür: 16
Vize Türü:
Ruh Hali: Mutlu
t&a okurken kendı basvurularım aklıma geldı bende senın gıbı hatalar yapdım ve 1.5 yılım gecdı ve gecmeye devam edıyor umarım sonucu senınkı kadar guzel olur t&a ben 1.bavuruda red aldım cunku bılıncsızce hareket ettık bukadar detaylı dusunemedık olur zannettık 2. basvuruyu yapdık bu seferde 1.basvurumuz sorun oldu oysakı 2. basvuruda yanlıs olan hatalı olan eksık olan hıc bırsey yoktu ama sonuc degısmedı bızde ıtıraz ettık ve beklıyoruzz mahkeme gunumuzu cokk uzuluyorumm bızım gıbı bılıncsız basvuranlara yıllarımız gıdıyor ıyı kı bu sıteyı acmıssın zaman zaman umutlanıyoruz sayende tesekkurler:)

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 21 Mar 2013 21:55 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 6
Aldığı teşekkür: 4
Vize Türü:
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Koç
Merhaba t&a şimdi hikayeni okudum ve onları ben yaşamışım gibi hissettim. Gerçekten uzun bir süreç olmuş ama herşeyin hayırlısı. Ayrıca iyiki bu forum sayfasını açmışsın. İnşallah bizde vizemizi alıp hikayemizi paylaşabiliriz

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 27 Mar 2013 13:34 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 4
Vize Türü:
Ruh Hali: Yardımsever
Burcu: Balık
t&a hikayeni bir solukta okudum, gercekten zorluklar cekmissin ama sonunda hedefe ulasmissin .Darisi vizesini bekleyen diger arkadaslarin basina diyelim...

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 09 Nis 2013 22:26 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü:
Ruh Hali: Melek
Burcu: Terazi
şu an bende aynı durumları yaşayacağımı tahmin ediyorum, ısparta da öğrenciyim, erkek arkadaşım ise 2004 yılından beri ingiltere de yaşıyor ve aslen portekizli..daha vize için başvuru yapmadım.. bir işim olmadan vize alabilirmiyim hiç bilmiyorum, erkek arkadaşımla internet ortamında tanıştık 2011 yılında ve daha hiç yüzyüze tanışmadık, gerçekten onu yüzyüze görmek istiyorum, eğer turist vizesi alıp ingiltere'ye yanına gidersem nişanlı vizesi için gerekli olan fotoğraf vs temin etmeyi planlıyoruz.. benim öğrenci olarak daha işe girmeden vize alabilir miyim? erkek arkadaşım bir davetiye mektubu göndereck masraflar vs. karşılayacağı için..

bana yardımcı olsanız çok mutlu olurum... şimdiden teşekkürler

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 12 Haz 2013 06:38 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 9
Aldığı teşekkür: 1
Vize Türü:
Ruh Hali: Arkadaş Canlısı
teşekkürler t&a bu foruma üye olduğum günden beri bu gönderiyi her girişimde okuyorum ve kendimi iyi hissetmemi sağlıyor.merak ettiğim bir konu var 3. ve 4. başvurunu proposed civil partnership vizesi olarak yapmışsın ve başvurular sırasında çalışmıyor olman sıkıntı yarattı mı?Şöyle sormak daha mantıklı olur belkide, bizde bu vize türüne baş vurucaz ama şu anda çalışmıyorum ve partnerim ingiltereye gittiğim taktirde bütün maraflarımı karşılayacak..ve napcağımı bilmiyorum? yardımcı olursan sevinirim.Şimdiden teşekkürler...

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 12 Haz 2013 07:48 
Uzaklaştırıldı
Uzaklaştırıldı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 199
Aldığı teşekkür: 417
Vize Türü:
Ruh Hali: Mutlu
jerkan ingiltere ye yapılan tüm yerleşim vizesi başvurularında ingilterede yaşayan partnerinizin gelir durumu ve şartları önemlidir. senin çalışıyor olman yada olmaman bi sorun teşkil etmez. ama yine sana daha açıklayıcı ve geniş bilgiyi t&a verecektir.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 12 Haz 2013 08:25 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 9
Aldığı teşekkür: 1
Vize Türü:
Ruh Hali: Arkadaş Canlısı
teşekkürler mimura cevapladığın için gerçekten napacağım konusunda çok kararsız kalmıstım forumda yazılan her şeyi en az iki defa okuyorum... iyiki varsınız...

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 12 Haz 2013 09:16 
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4611
Aldığı teşekkür: 3123
Vize Türü: İngiliz Vatandaşı
Ruh Hali: Yorgun
Burcu: Oğlak
jerkan yazdı:
teşekkürler t&a bu foruma üye olduğum günden beri bu gönderiyi her girişimde okuyorum ve kendimi iyi hissetmemi sağlıyor.merak ettiğim bir konu var 3. ve 4. başvurunu proposed civil partnership vizesi olarak yapmışsın ve başvurular sırasında çalışmıyor olman sıkıntı yarattı mı?Şöyle sormak daha mantıklı olur belkide, bizde bu vize türüne baş vurucaz ama şu anda çalışmıyorum ve partnerim ingiltereye gittiğim taktirde bütün maraflarımı karşılayacak..ve napcağımı bilmiyorum? yardımcı olursan sevinirim.Şimdiden teşekkürler...

Merhaba jerkan tabi elimden geldigince yardimci olurum. Sitede civilpartnership vizesine basvuran yada basvuracagini aciklayan ilk kisisin bu da beni mutlu etti acikcasi.

Mimura'nin dedigi gibi esinin maddi durumu onemli olmakla birlikte senin maddi durumuna hic bakmiyorlar. 4. Vizemde bu yuzden hic tesir etmedi ama 3. Vizemde sanirim etmisti cunku ziyaretci vizesisiydi. Ben foruma ret mektuplarimi koymustum. Onlarin linkini az sonra verirrim...

Her turlu sorunda yardimci olurum hic cekinme lutfen hepimiz yardim icin buradayiz

FACEBOOK GRUP : https://www.facebook.com/groups/ingiltereforumu/

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 12 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz